Četvrtak, 17.04.2014.

00:15

Kup: Benfika u finalu na Rio Ave

Fudbaleri Benfike plasirali su se u finale portugalskog Kupa, pošto su u revanš meču polufinala savladali Porto sa 3:1.

Benfika je uspela da anulira minimalan poraz iz prvog susreta, iako je od 27. minuta igrala sa igračem manje, posle isključenja Sikere, koji je dva žuta dobio za dva minuta.

Pre toga, Eduardo Salvio doneo je prednost domaćima, da bi Varela izjednačio u 52. minutu.

Sedam minuta kasnije Peres je sa penala vratio prednost Benfiki, da bi Gomes u 80. postavio konačnih 3:1.

Srpski reprezentativac Lazar Marković ušao je umesto Gaitana u poslednjem minutu meča, dok su pobedu sa klupe posmatrali Filip Đuričić i Miralem Sulejmani.

Benfika će se u finalu sastati sa Rio Aveom, koji je sa 2:0 bio bolji od Brage. Ukre je domaćima doneo prednost u prvom, da bi Ruben sredinom drugog poluvremena overio prolaz svojoj ekipi. U prvom meču nije bilo golova.

Za Bragu je svih 90 minuta odigrao Aleksandar Miljković, a u 49. je dobio žuti karton.