Subota, 15.03.2014.

23:35

Liga 1: Kiks Lila sa Nantom

Fudbaleri Lila i Nanta igrali su bez golova u jednom od mečeva koji je obeležio subotnji program u okviru 29. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Lil je na taj način ispustio priliku da zadrži korak sa drugoplasiranim Monakom, koji u nedelju igra sa Olimpikom iz Liona.

U ostalim mečevima Nica je pobedila Bastiju sa 2:0, istim rezultatom je Sošo bio bolji od Lorijena, dok je Valensijen slavio sa 1:0 protiv Evijana.

Gengan je sa 2:1 pobedio Ažaksjo na gostovanju, dok je Tuluz u meču sa najviše golova bio bolji od Rena sa 3:2.

Najviše golova viđeno je u Renu, ali je Tuluz praktično sve vreme kontrolisao rezultat. Gostujući tim poveo je autogolom Toivonena, a potom su se u strelce upisali Šantom i Orije, dok su golove za Ren postigli Nelson Oliveira i Dukur. Svih 90 minuta u pobedničkom timu odigrao je Dušan Veškovac, dok je Pavle Ninkov ostao na klupi.

Nica je protiv Bastije slavila golovima Bosetija i Maupeja, dok je junak trijumfa Valensijena nad Evijanom bio Varis u 63. minutu.

Gengan je do pobede nad Ažaksjoom došao posle preokreta pošto je Lazne doveo domaći tim u vođstvo u osmom minutu, da bi Jatabare i Buvi golovima u 13. i 74. minutu doneli trijumf gostima.

U jedinom preostalom meču subotnjeg programa, Sošo je pobedio Lorijen zahvaljujući Kontu i Sunzuu.

Vodeći Pari Sen Žermen u derbiju kola u nedelju od 21 čas dočekuje Sent-Etjen, a nekoliko sati ranije igraju Monpelje i Bordo, odnosno Olimpik iz Liona i Monako.

ranije igraju Monpelje i Bordo, odnosno Olimpik iz Liona i Monako.