Subota, 15.03.2014.

20:25

Delf majstorijom srušio Čelsi

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Čelsi na svom terenu sa 1:0 u poslednjem subotnjem meču 30. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Odlučujući gol postigao je Fabijan Delf u 82. minutu – Olbrajton je na levoj strani prevario Ivanovića i centrirao, a Delf, koji je prethodno pobegao Matiću, petom je prevario Čeha i zatresao mrežu. ’Plavci’ su od 69. minuta igrali sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Vilijana, a u samoj završnici isključen je i Ramires.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za Čelsi. Matiću je u 41. minutu poništen gol, pošto je prethodno igrao rukom.

Iako je Čelsi uputio 15 udaraca ka golu rivala, zrelije šanse imala je Vila i može se reći da je zasluženo slavila.

Osim prelepog pogotka Delfa, šanse za tim iz Birmingema imali su Benteke, čiji volej je završio malo pored stative, kao i Flar, čiji udarac glavom takođe umalo nije završio u mreži.

Mogla je Vila i da duplira prednost u 90. minutu, ali je Čeh skrenuo udarac Delfa i lopta je završila na prečki.

Sa druge strane, najagiliniji je bio Oskar, Azar je solidno pokušao iz slobodnog udarca, ali Žoze Murinjo je često kraj aut linije nezadovoljno vrteo glavom.

I s pravom, njegov tim je neplanirano zakomplikovao situaciju pred derbi sa Arsenalom narednog vikenda, ali je i poremetio raspoloženje u timu pred revanš osmine finala Lige šampiona sa Galatasarajem (prvi meč 1:1).