Subota, 08.03.2014.

16:28

Partizan razbio Radnički u KG

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički u Kragujevcu sa 5:0 u 18. kolu Jelen Superlige i tako došli na čelo tabele barem na nekoliko sati.

Crno-beli su u Kragujevcu dominirali od početka do kraja utakmice, a poveli su već u trećem minutu golom Filipa Malbašića iz mrtvog ugla.

Do poluvremena je Škuletić u 38. minutu duplirao prednost na asistenciju Lazovića, a u drugom poluvremenu pobedu su overili Drinčić u 58, Lazović u 64. minutu sa penala i Škuletić svojim drugim golom u poslednjem minutu.

Partizan sada ima dva boda vise od Crvene zvezde koja od 18 časova dočekuje kruševački Napredak. Pre ove, odigrane su još tri utakmice 18. kola. Donji Srem i Jagodina igrali su nerešeno 1:1, Voždovac je savladao Javor sa 1:o, a Novi Pazar je bio bolji od Slobode rezultatom 2:1.

"Crno-beli" su u Kragujevcu poveli već u trećem minutu, iskosa sa leve strane je Filip Malbašić uputio udarac u suprotan ugao i matirao golmana Čančarevića.

Partizan je imao potpunu kontrolu utakmice u Kragujevcu, „crno-beli“ su izborili već šest kornera nakon 24 minuta, a domaći su pokušavali preko kontranapada, ali bezuspešno.

Neposredno potom, beogradski tim je iznudio još jedan udarac iz ugla, Darko Brašanac je lepo prošao po levoj strani, ali je jedan od defanzivaca Radničkog reagovao i neutralisao ofanzivu gostiju.

Težak pad je doživeo golman Partizana Milan Lukač sredinom prvog dela, reagovao je u svom kaznenom prostoru i pao na donji deo leđa, međutim uspeo je da ustane i da nastavi sa igrom.

Drugi gol za Partizan, Petar Škuletić je u 38. duplirao prednost, ponovo iskosa sa leve strane, Danko Lazović je petom proigrao kolegu iz navalnog reda, kome je lošom reakcijom pomogao i golman Čančarević.

Fudbaleri Radničkog su se oslobodili naklon toga, imali su inicijativu, ali nisu mogli da probiju prvu liniju odbrane Partizana, postavljenu na tridesetak metara od gola. Pokušavali su ubacivanjima sa krila, međutim bezuspešno.

Sjajnu priliku za domaće propustio je Darko Spalević, dobio je loptu na nekih sedam metara od gola Lukača, šutirao je veoma jako i oštro, ali je lopta u penjaju otišla preko gola Lukača.

Inicijativa Radničkog nije urodila plodom, Partizan je krenuo u kontranapad, domaći su u prvom momentu neutralisali opasnost, ali se za loptu izborio Nikola Drinčić i iz prve „raspalio“ sa oko 25 metara i lobovao golmana Čančarevića, 3:0 za Partizan.

Danko Lazović se pojavio u timu Partizana prvi put po povratku u prošlom prelaznom roku, a u 63. minutu je iz jedanaesterca postigao četvrti gol za „crno-bele“ na stadionu „Čika Dača“, posle prekrašaja nad Petrom Škuletićem u kaznenom prostoru.

Do kraja meča tempo je opao, ali je u poslednjim trenucima Škuletić svojim drugim golom na utakmici overio sjajno izdanje Partizana u Kragujevcu.

Radnički 1923: Čančarević, Pavlović, Rosić, Bubanja, Marić, Krivokapić, Kovačević (od 78. Nedović), Miljuš (od 85. Andrić), Beljić, Adamović (od 57. Čadikovski), Spalević.

Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, Živković (od 76. Luka), Drinčić (od 66. Gulan), Malbašić, Brašanac, Lazović (od 68. Pantić), Škuletić.

Slavlje Novog Pazara i Voždovca

Fudbaleri Voždovca i Novog Pazara ostvarili su pobede u prvim mečevima 18. kola Jelen Superlige, a Donji Srem i Jagodina odigrali su nerešeno 1:1.