Subota, 28.12.2013.

17:56

Junajted i Siti po jedan, Hal šest

Rivali iz Mančestera, Junajted i Siti, ostvarili su minimalne pobede, dok je Hal deklasirao Fulam 6:0(0:0) u mečevima 19. kola Premijer lige.

'Đavoli' su do četvrte pobede u nizu stigli na gostovanju Noriču, golom Danija Velbeka u 57. minutu, dok je meč na 'Građanima' tri boda protiv Kristal Palasa doneo Edin Džeko.

Hal Siti je fenomenalnom igrom u drugom poluvremenu prosto razmontirao Fulam 6:0, dok su Aston Vila i Svonsi odigrali nerešeno 1:1 u Birmingemu.

Na otvaranju kola videli smo pravu goleadu na 'Apton Parku".

Tim Dejvida Mojsa nije odigrao meč za pamćenje, ali je ipak uspeo da stigne do sva tri boda i produžetka serije trijumfa.

'Kanarinci' su bili bolji rival u prvih 45 minuta, ali je raspoloženi David de Hea nekako uspeo da sačuva svoju mrežu. Najviše problema Norič je stvarao posle prekida, ali su Huper i Redmont bili neprecizni iz nekoliko izglednih pozicija. Koliko je Junajted bio podređen u prvom poluvremenu, najbolje svedoči podatak da su prvi šut ka golu Rudija uputili preko Majkla Karika u 35. minutu.

Ipak, kako to obično biva kada su u pitanju veliki klubovi, gosti koriste smušenost odbrane domaćina, uz nekoliko srećnih odbitaka, i golom Danija Velbeka dolaze do vredna tri boda.

Mladi Englez krenuo je u prodor, nanizao nekoliko protivničkih igrača ali je i izgubio kontrolu nad driblingom. Benet je želeo da ispuca loptu, ona pogađa Velbeka, odbija se od Čičarita i odlazi u for napadaču Junajteda – koji obilazi Rudija i šalje loptu u prazan gol.

U tim gostiju iz Mančestera posle pauze vratio se kapiten Nemanja Vidić.

Drugoplasirani Siti je uz mnogo više problema, nego što se očekivalo, stigao do pobede protiv Kristal Palasa na 'Etihadu'. Matija Nastasić takođe se vratio u tim posle povrede, a gol odluke postigao je Edin Džeko, posle pâsa Hesusa Navasa, u 66. minutu.

Najbolju partiju dana pružili su igrači Hal Sitija, izabranici Stiva Brusa tako su na najbolji mogući način prekinuli seriju od pet mečeva bez trijumfa – iako se posle 45 minuta igre uopšte nije činilo tako.

Domaći su imali inicijativu, ali nisu uspeli u prvom periodu igre da smeste loptu iza leđa Stokdejla.

Onda, u samo 20 minuta drugog poluvremena videli smo čak četiri gola. Led je u 49. minutu probio El Mohamadi, da bi na 2:0 povisio Robert Koren deset minuta kasnije.

Već u 67. minutu bilo je 4:0 i sve je bilo rešeno. Prvo je bio precizan Bojd na asistenciju Sagboa, a pitanje pobednika rešio je Tom Hadlston. Majkl Frijant postigao je peti gol za svoj tim, da bi konačan rezultat postavio Rober Koren, svojim drugim pogotkom, pet minuta pre kraja meča.

U preostalom meču, videli smo remi Aston Vile i Svonsija. Domaćin je poveo u sedmom minutu, ali je bod svojoj ekipi u gostima doneo Lamah u 36. minutu.