Utorak, 10.12.2013.

20:15

LŠ: Bajer i Oli u 1/8, Plzenj u LE

Ekipe Bajera iz Leverkuzena i Olimpijakosa plasirale su se u osminu finala LŠ, dok je Viktorija Plzenj u poslednjem kolu izborila Ligu Evrope.

Olimpijakos i Benfika su slavili kao domaćini u grupi D protiv Anderlehta (3:1) i PSŽ-a (2:1), ali je tim iz Pireja prošao dalje zbog boljeg međusobnog skora.

Bajer je prošao pobedom u San Sebastijanu, a porazom Šahtjora na Old Trafordu (po 1:0). Viktorija je preokretom protiv CSKA sa igračem više na 2:1 izborila mesto u Ligi Evrope.

U derbiju večeri Mančester Siti je proekrenuo u Minhenu 0:2 na 3:2 protiv Bajerna, uz gol Aleksandra Kolarova iz penala, ali su morali da se zadovolje drugim mestom.

Real je sa 2:0 slavio u Kopenhagenu, dok je duel Galatasaraja i Juventusa prekinut zbog snega u Istanbulu, pa će biti nastavljen u sredu u 14 časova, od 31. minuta meča.

Tok mečeva:

Bajern opravdava reči Žozea Murinja da je najveći favorit za titulu šampiona i ove sezone. Već posle 15 minuta igre minhenski tim vodi 2:0 protiv Mančester Sitija, čime je rešena borba za prvo mesto u grupi D, jer su Bavarci u Engleskoj slavili sa 3:1. Strelci u Minhenu su Tomas Miler i Mario Gece.

Međutim, 15-ak minuta kasnije David Silva je vratio Siti u igru. Siti kao kapiten predvodi Kolarov, ali on je bio krivac kod prvog gola jer mu je Miler pobegao prilikom sjajnog dodavanja Dantea.

Uskoro su se probudili golgeteri i na ostalim susretima. Luka Modrić je doveo Real u vođstvo u Kopenhagenu, dok su Havijer Saviola i Saša Klještan u pet minuta dali po gol u Pireju. Važan duel u Istanbulu između Galate i Juvea prekinula je snežna mećava.

Edison Kavani je razočarao Lisabon golom u 37 minutu za vođstvo PSŽ-a, ali je Lima izjednačio minut pre poluvremena iz penala.

Prvi gol u nastavku postignut je u San Sebastijanu, Omer Toprak doneo je Bajernu prednost protiv Real Sosijedada koja bi mogla da ga odvede u osminu finala. Nedugo zatim Real je duplirao vođstvo, a Kristijano Ronaldo se sebi svojstven način vratio na teren posle povrede, golom.

Usledila je goleada polovinom drugog dela igre. Olimpijakos i Benfika su u istim minutu poveli protiv Anderlehta i PSŽ-a i nastavili borbu za osminu finala, u kojoj blagu prednost imaju Grci.

Oni su u Pireju uspeli da promaše penal u 52. minutu nakon faula i iskuljučenja Klještana, ali se Saviola brzo iskupio. S druge strane, Nikolas Gaitan je doneo preokret u Lisabonu i nadu "orlovima".

Spektakularna tri minuta imao je Siti u Minhenu, prvo je Aleksandar Kolarov realizovao penal i kapitenski ga realizovao. Samo tri minute kasnije Džejms Milner je nakon sjajnog pasa Navasa ponovo savladao Nojera i doneo veliki preokret. Možda su Nojera dekoncentrisale priče o navodnom prelasku upravo u Siti za 40 miliona evra.

Nekoliko minuta kasnije poveo je i CSKA u ovoj grupi. Ahmed Musa je zatresao mrežu Viktorije u Plzenju i verovatno rešio pitanje plasmana "armejaca" u Ligu Evrope. Zoran Tošić je zamenjen u 52. minutu. Međutim, dva minuta nakon vođstva, Dzagojev je isključen, a Česi to koriste i preko Danijela Kolara u 76. minutu stižu do izjednačenja.

U nadoknadi vremena CSKA ostaje bez proleća u Evropi! Tomas Vagner potiže gol za preokret Viktorije i put u Ligu Evrope.