Četvrtak, 05.12.2013.

23:18

Mihina Sampdorija konačno pobedila

Fudbaleri Sampdorije plasirali su se u osminu finala Kupa Italije, pošto su pobedili Veronu sa 4:1 u Đenovi.

Izvor: JT

Autor: JT

Samdoriji je to prva pobeda pod vođstvom Siniše Mihajlovića, pošto su njegovi izabranici prethodno zabeležili dva remija u Seriji i to u duelima sa njegovim bivšim klubovima Lacijom i Interom.

U duelu sa Veronom Sampdorija je krenula odlično i već na poluvremenu je imala prednost od 2:0 zahvaljujući golovima Sansonea i Bjarnasona. Longo je smanjio zaostatak gostiju u 64. minutu, da bi Nenad Krstičić u 83. minutu vratio Đenovljanima dva gola prednosti. Konačan rezultat pet minuta kasnije postavio je Renan.

Krstičić je odigrao ceo meč za pobednički tim, dok je na drugoj strani Boško Janković do 73. minuta bio u igri.

Pre Sampdorije, plasman u osminu finala italijanskog Kupa ostvarili su Specija, Avelino, Sijena, Parma, Kjevo, Atalanta i Inter. U narednoj fazi tim timovima u borbi za trofej pridružiće se Milan, Udineze, Fiorentina, Katanija, Roma, Juventus, Lacio i Napoli.