Utorak, 03.12.2013.

21:05

BVB i Hofenhajm u četvrtfinalu Kupa

Fudbaleri Hamburga, Kajzerslauterna, Borusije i Hofenhajma plasirali su se u četvrtfinale nemačkog Kupa.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Hamburger je pobedio Keln sa 2:1, Kaizerslautern bio ubedljiv protiv Union Berlina pobedivši ga sa 3:0, Borusija sigurna protiv Sarbrikena (2:0), dok je Hofenhajm sa 3:1 pobedio u Gelzenkirhenu..

Beister je doneo prednost Hamburgu tri minuta pre kraja poluvremena, da bi Matuščuk izjednačio u 54. Pobedu i prolaz svojoj ekipi obezbedio je Ilicević pet minuta pre kraja.

Kajzerslautern nije imao mnogo problema, pa je golovima Orbana, Zolera i Gausa došao do četvrtfinala.

Borusija Dortmund nije imala mnogo problema na gostovanju Sarbrikenu, pa je do pobede došla golovima Šibera i Hofmana. Lako je rezultat mogao biti mnogo ubedljiviji pošto je Borusija šutnula čak 20 puta, naspram samo dva udarca domaćina.

Hofenhajm je razbio Šalke u Gelzenkirhenu, a sve je najavio Herdling u 21. minutu. Voland je 11 minuta kasnije duplirao vođstvo Hofenhajma, da se na poluvreme otišlo sa 3:0 za goste, posle gola Firmina. U drugom poluvremenu Farfan je samo ublažio poraz - 3:1.

U četvrtak se igraju preostala četiri meča, a na teren će i aktuelni osvajač Kupa Bajern iz Minhena.