Ponedeljak, 25.11.2013.

23:48

Preokret Bilbaa u Malagi

Fudbaleri Atletik Bilbaa zatvorili su 14. kolo Primere pobedom u Malagi 2:1 posle preokreta.

Domaćin je poveo u 38. minutu golom Huanmija glavom, ali je Bilbao preokrenuo u poslednjih 20.

Izjednačio je San Hose, da bi pet minuta pre kraja Muniain iskoristio odbitak i doneo pobedu Baksijcima. Neposredno pre toga drugi žuti karton dobio je Fransisko Portiljo.

Meč u Andaluziji obeležila je otvorena igra oba tima koja su podjednako pretila, ali je nešto više od igre imao Bilbao.

Malaga je prva stigla u vođstvo i to nakon 38 minuta igre. Angeleri je glavom loptu prebacio u sredinu kaznenog prostora gostiju gde je najviši u skoku bio Huanmi i glavom loptu zakucao u mrežu.

Gosti su u nastavku preuzeli kontrolu meča u svoje noge i postepeno pritiskali domaćina. Pritisak je doneo rezultat 20 minuta pre kraja.

Iraizoz je ispucao loptu ka golu Malage, prihvatio ju je Susaeta i proigrao San Hosea koji donosi izjednačenje.

Ovaj gol je dodatno motivisao goste koji dobijaju i vetar u leđa u 83. minutu, kada je Portiljo morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

Samo dva minuta kasnije Bilbao koristi brojčanu prednost i stiže do gola za pobedu. Sjajni Ander Erera je ubacio loptu s desne strane, a dočekao ju je Muniain čiji je šut sa pet metara odbranio Kabaljero, ali se ona ponovo odbila do igrača Bilba koji je propušta i drugu šansu.

Bilbao se drugom pobedom u nizu učvrstio na petom mestu na tabeli sa šest bodova više od Real Sosijedada i Hetafea.

Malaga je drugi put uzastopno poražena pa je pala na 14. mesto sa samo 13 bodova.