Nedelja, 24.11.2013.

12:58

Jojić vratio Partizan na vrh

Fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac na Vračaru minimalnim rezultatom, u poslednjem meču 13. kola Jelen Superlige.

Izvor: MN

Autor: MN

'Crno-beli' su se ovim trijumfom vratili na čelo tabele, sa bodom više od Crvene zvezde.

Pobedu svom timu doneo je Miloš Jojić u 35. minutu. On je lepo istrčao nakon lopte koju mu je poslao Ninković, ušao je u 16 metara ispred odbrambenih fudbalera Voždovca i šutirao u suprotni ugrao Perića.

Na stadionu Obilića viđen je uzbudljiv duel sa dosta šansi na obe strane. Domaći fudbaleri oštećeni su u finišu meča za jedanasterac, jer je u kaznenom prostoru rukom igrao Nemanja Petrović, a sudija nije pokazao na belu tačku.

Voždovac je pre toga propustio nekoliko dobrih prilika, a najveću onu u 70. minutu. Milovanović je izveo slobodan udarac, potpuno sam na drugoj staviti bio je Lalić, koji loptu ispred Stojkovića prebacuje preko gola.

Prvo poluvreme:

Meč se igra bez prisustva publike, zbog kazne koju je Fudbalski savez Srbije izrekao Voždovcu.

Za Partizan zbog povrede i bolesti ne igraju napadači Kojić i Fofana, pa je najistureniji igrač Predrag Luka.

Igra se u teškim uslovima, teren je nakvašen i spustila se magla.

7' Prvu veliku priliku na meču imao je Voždovac. Marušić je imao veliku priliku za domaće fudbalere, nakon dodavanja Sekulića, pobegao je Đemba-Đembi, šutirao iskosa sa desne strane, ali je Stojković odbranio.

25' Uglavnom se igra na sredini terena bez šansi na obe strane. Tome je verovatno doprinela i magla, koja je sve gušća.

12' Nakon toga usledila je blaga inicijativa Partizana. 'Crno-beli' nisu iskoristili korner kako bi ugrozili gol protivnika, a dva minuta kasnije Ninković je izveo slobodan udarac sa 25 metara. Lopta pogađa u ruku jednog igrača u živom zidu, novi slobodan udarac na ivici šesnaesterca izveo je Jojić, ali visoko preko gola, pa je lopta otišla van stadiona.

18' Još jednom je Voždovac bio u prilici, ali je Marušić sa leve strane šutirao preko gola.

19' Na drugoj strani udarac Ninkovića sa 16 metara odbranio je Perić, a isto je učinio i kada je iskosa sa desne strane šutirao Živković.

32' Prilika za domaće iz slobodnog udarca, izveo ga Milovanović, Ćulibrk je zakaćio loptu sa pet metara, Stojković je odbranio, lopta mu je pobegla ali je ipak sačuvao svoju mrežu. Partizan je odmah krenuo u kontru preko Luke, ali je fudbaler Voždovca otklonio opasnost.

GOOOL! Partizan vodi od 35. minuta. Jojić je lepo istčao nakon lopte koju mu je poslao Ninković, ušao je u 16 metara ispred odbrambenih fudbalera Voždovca i šutirao u suprotni ugrao Perića.

38' Domaći fudbaleri su zaigrali ofanzivnije nakon primljenog gola. Nakon centaršuta Dragovića, Veljović nije uspeo lepo da zahvati loptu glavom, pa je rezultat ostao nepromenjen. Ubrzo potom šansa nakon kornera, ali Volkov izbacuje loptu iz kaznenog prostora. Stojković je još jednom sprečio veoma dobru priliku Dragovića sa pet metara.

Drugo poluvreme:

44' U finišu prvog poluvremena Ilić je šutirao pored gola.

51' Na početku drugog poluvremena Voždovac je nastavio sa igrom sa kraja prvog dela igre. Obradović je uputio snažan udarac sa 25 metara, ali je Stojković uspeo da loptu iuzbaci u korener. Nakon udarca iz ugla, domaći fudbaleri su tražili igranje rukom Stankovića u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

55' Ilić posle kontranapada pronalazi Ninkovića, mladi fudbaerl je šutirao sa 16 metara, ali je Perić bio na mestu.

64' Danilo Sekulić je zbog povrede morao da napusti teren, umesto njega u igru je ušao pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde Ognjen Ožegović.

66' Partizan je imao lepu kontru tri na tri, koju je poveo Živković, loptu je dodao ka Ninkoviću, on je šutirao sa oko 18 metara u donji levi ugao, a Perić brani.

70' Ogromnu priliku propušta Voždovac! Milovanović je izveo slobodan udarac, potpuno sam na drugoj staviti bio je Lalić, koji loptu ispred Stojkovića prebacuje preko gola.

80' U nekoliko navrata Milovanović je izvodio prekide za Voždovac, ali je rezultat ostao nepromenjen.

86' Utakmica je na kratko bila prekinuta, jer je Volkov prilikom skoka dobio udarac laktom od Dragovića, pa je ostao da leži.

92' Nemanja Petorvić igrao je rukom u kaznenom prostoru, fudbaleri Voždovca su protestovali, ali sudija Gogić nije dosudio jedanaesterac.

Sastavi:

Voždovac: Perić, Jašić, Dragović, Ćulibrk, Lalić, Mićić, Sekulić, Milovanović, Marušić, Obradović, Veljović
Partizan: Stojković, Obradović, Ostojić, Stanković, Volkov, Đemba-Đemba, Ilić, Jojić, Ninković, Živković, Luka

1. Partizan 13 8 3 2 25:12 27
2. Crvena zvezda 13 8 2 3 26:13 26
3. Čukarički 13 6 4 3 14:11 22
4. Radnicki Niš 13 5 6 2 15:9 21
5. Jagodina 13 6 3 4 17:12 21
6. Novi Pazar 13 6 3 4 17:14 21