Utorak, 19.11.2013.

23:23

Kakvi igrači, Ronaldo bolji od Ibre

Fudbaleri Portugala pobedili su Švedsku u gostima sa 3:2 u ravanšu baraža i obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo.

Portugalci dalje idu sa ukupnih 4:2 pošto su prvu utakmicu na svom terenu dobili minimalnim rezultatom.

Svi su najavljivali duel ove dve selekcije kao duel Zlatana Ibrahimovića i Kristijana Ronalda, i nisu pogrešili.

Svih šest postignutih golova u 180 minuta postigli su upravo ovi igrači, Ronaldo je bio strelac četiri, pa će njegov tim igrati na Mundijalu naredne godine.

Delovalo je da će i revanš biti tvrd i neizvestan nakon što je poluvreme završeno bez golova, ali u nastavku su Ronaldo i Ibrahimović pokazali klasu.

Ronaldo je prvi krenuo, u 50. minutu je pogodio i tada se činilo da će Portugal lako obezbediti plasman na SP. Ipak, u poslednjoj četvrtini probudio se i Ibrahimović, u 68. i 72. minutu postigao je dva gola, doneo je preokret ali i nadu svom timu.

Ipak, Ronaldo očigledno nije želeo da gleda Mundijal od kuće, pa je u samo dva minuta sve rešio (77. i 79.).