Subota, 02.11.2013.

13:37

JSL: Pobede gostiju, remi Voše

Odigrane su tri utakmice 11. kola Jelen Superlige, pobede su ostvarili gostujući fudbaleri, a Vojvodina i Radnički iz Kragujevca odigrali su nerešeno, 2:2.

Izvor: SV MN

Autor:SV MN

Najubedljiviju pobedu ostvario je OFK Beograd nad Javorom sa 3:1, a minimalne pobede upisali su niški Radnički i Rad, nad Donjim Sremom, odnosno Napretkom.

Na stadionu "Karađorđe" Vojvodina je imala prednost od dva gola, međutim na kraju nije uspela da zadrži vođstvo u duelu sa Radničkim iz Kragujevca, koji je na kraju stigao do boda, konačan rezultat 2:2.

U Novom Sadu igrali su Vojvodina i kragujevački Radnički, a domaćin je imao minimalnu prednost od 23. minuta, kada je gol postigao Poletanović, a Andrija Kaluđerović je na 2:0 povisio u 51. minutu.

Gosti su za prvih sat vremena fudbala na "Karađorđu" uputili jedan jedini šut ka golu i on je završio iza leđa golmana Žakule, samo šest minuta nakon gola nekadašnjeg igrača Crvene zvezde, nadu ekipi iz Kragujevca doneo je Beljić. Kragujevčani su u 62. minutu stigli do izjednačenja, za koje je zaslužan Krivokapić.

Do kraja utakmice gosti su morali da igraju sa igrače manje, Beljić je dobio drugi žuti karton u 78. minutu. Meč je bio produžen za čak sedam minuta, ali novih golova nije bilo.

Nakon poraza u Kupu Srbije od Partizana, i pet uzastopnih remija u domaćem prvenstvu, Radnički je konačno stigao do pobede. Jedini gol u Pećincima postigao je Pauljević u devetom minutu.

Nakon što je celokupna Uprava Rada podnela neopozivu ostavku, 'građevinari' su slavili u Kruševcu, golom u 18. minutu. Golman je odbranio udarac Đurđevića, na pravom mestu bio je Stanojević koji je savladao Krznarića.

Najubedljiviju pobedu ostvario je OFK Beograd u Ivanjici sa 3:1. U finišu provg poluvremena gosti su stigli do vođstva. Odbrana domaćih nije bila dovoljno koncentrisana, to je iskoristio Mičevski i nakon asistencije Ješića postiže pogodak.

Prvi udarac ka golu 'romantičara' u drugom poluvremenu i odmah gol, za dvostruku prednost, strelac je Čavrić u 58. minuta. Šest minuta kasnije još jedan pogodak, a postigao ga je Paločević. Rezultat je smanjio Čečarić u 81. minutu.