Nedelja, 06.10.2013.

18:40

Pobeda meseca, 9:1 za Dinamo Kijev

Fudbaleri Dinama iz Kijeva ostvarili su pobedu vikenda, pošto su sa neverovatnih 9:1 ‘uništili’ Metalurg iz Donjecka.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Dinamo je neverovatnom partijom zabeležio šestu pobedu u šampionatu, a posle slabog starta sezone, vezao je tri meča bez poraza (dve pobede i remi).

Belhanda je upisao het-trik, Jarmolenko i Lens su se po dva puta upisali u strelce, dok su golove postigli i Haruna i Mbokani.

Jedini gol za goste postigao je srpski internacionalac Đorđe Lazić.

Dinamo je odlično otvorio meč, a u 21. minutu je stigao do prednosti preko Jarmolenka. Šest minuta kasnije pogodio je i Lens, da bi Lazić smanjio na 2:1 pet minuta pre pauze.

Goleadu u drugom poluvremenu otvorio je Belhanda u 48. minutu, svojim prvim golom. A onda se destio pravi “blickrig” na ‘Olimpijskom’ stadionu u Kijevu. U periodu od 62. do 73. minuta domaći tim postigao je čak pet pogodaka.

Lens je otvorio seriju, a redom su posle pogađali Jarmolenko, Haruna i dva puta Belhanda.

Konačan rezultat postavio je napadač Mbokani pogotkom u 89. minutu. Osim tim golom Dijumersi se istakao i sa čak četiri asistencije.

Osim Kijeva, ubedljivom pobedom ovog vikenda istakao se i Šahtjor, koji je 'sedmicom' ispratio kijevski Arsenal.