Nedelja, 06.10.2013.

15:48

Pobeda Vojvodine, remi u NIšu

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Rada na Vračaru sa 2:1 (1:1) u meču osmog kola Jelen Superlige Srbije. Vojvodina vodi 2:1.

Izvor: MN

Autor: MN

Na meču između Radničkog i Jagodine u Nišu nije bilo pobednika, a susret je završen rezultatom 1:1.

Vojvodina se ovom pobedom, makar na kratko popela na drugo mesti na tabeli sa 16 bodova, dok je Rad ostao na poslednjem mestu sa četiri.

Trener Vojvodine Marko Nikolić prvi put je vodio ekipu protiv bivšeg kluba.

Gosti su poveli u 10. minutu golom Alivodića, ali je ta prednost trajala samo dva minuta, jer je rezultat poravnao Vitas.

Ekipe su izjednačeno odigrale prvo poluvreme, sa po četiri šuta u okvir gola i po dva izvedena kornera, pa je nerešen rezultat možda i najpravedniji posle prvih 45 minuta.

Vojvodina je preuzela inicijativu tokom drugog poluvremena, što je rezultiralo novim vođtvom. Strelac je Kosović u 73. minutu, koji je ovim golom postavio konačan rezultat.

Sastavi:
Rad: Kljajić, Vitas, Urošević, Ćirković, Milošević, Rodić, Stanojević, Gnjatić, Raspopović, Đurđević, Mihajlović

Vojvodina: Delać, Vulićević, Vuković, Đurić, Leković, Radoja, Poletanović, Alivodić, Vranješ, Vukčević, Škuletić.

Radnički nakon ove pobede ima 13 osvojenih bodova i nalazi se na petom mestu na tabele, dok je Jagodina sedma sa 12.

Vođstvo svojoj ekipi doneo je Trisović u 42. minutu. Nišlije su ostale sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona u 35. minutu teren morao da napusti Pavlović. Gosti su izjednačili u 71. minutu, a strelac je rezervista Lepović.

Sastavi:
Radnički: Kesić, Bulatović, Jovanović, Pavlović, Pauljević, Hadžibulić, Jovanović, Ćulum, Stojanović, Živković, Kolarević

Jagodina: Đuričić, Đukić, Tomić, Živanović, El Monir, Ranđelović, Damjanović, Arsenijević, Đurić, Cvetković, Pesić

Derbi se od 19 časova igra na Banovom brdu, gde se sastaju Čukarički i Crvena zvezda.

Partizan je kiksnuo na svom stadionu protiv Javora, na proslavi 68. rođendana Sportskog društva, a rezultate ostalih mečeva odigranih u subotu pogledajte ovde.

1. Partizan 8 5 2 1 17:8 17
2. Vojvodina 8 4 4 0 9:5 16
3. Čukarički 7 4 2 1 7:3 14
4. Crvena zvezda 7 4 1 2 14:8 13
5. Radnicki (N) 7 3 3 1 9:4 12
6. Napredak 8 3 2 3 12:10 11
7. Novi Pazar 8 3 2 3 10:8 11
8. Jagodina 7 3 2 2 7:5 11