Nedelja, 06.10.2013.

14:42

Parmi matine protiv Sasuola

Fudbaleri Parme pobedom su otvorili nedeljni program sedmog kola italijanske Serije A, pošto su na svom "Enio Tardiniju" savladali Sasuolo 3:1(1:1).

"Mlekadžije" su se tako drugom pobedom popele na osmo mesto na tabeli sa devet bodova, dok je Sasuolo, koji i dalje ne zna za pobedu, poslednji sa samo dva boda.

Parma je povela u 32. minutu, kada je Kasano proigrao Paladina, ali je u poslednjim minutima prvog dela golman domaćih Mirante dobio crveni a gosti penal, koji je Berardi pretvorio u gol.

Međutim, iako su bili brojčano slabiji, momci Roberta Donadonija uspeli su da stignu do sva tri boda.

Prvo je Aleandro Rosi, opet na asistenciju Antonija Kasana, u 71. minutu doneo novu prednost domaćima, da bi bivši italijanski reprezentativac krunisao svoju fenomenalnu partiju pogotkom šest minuta kasnije.

U mečevima odigranim u subotu, Atalanta je savladala Kjevo, dok je Roma u derbiju deklasirala Inter na "Đuzepe Meaci".