Sreda, 10.07.2013.

23:12

U20: Francuska i Urugvaj u finalu

Fudbaleri Francuske i Urugvaja finalisti su Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Turskoj.

Izvor: MN

Autor: MN

Francuska je sa 2:1 pobedila Ganu, a Urugvaj je savladao Irak posle boljeg izvođenja penala, 7:6 (1:1).

Toven je doveo svoju ekipu u finale golovima u 43. i 74. minutu, a gol za Ganu postigao je Asiufah u 47.

Mnogo zanimljiviji meč viđen je u drugom polufinalu. Posle prvih 90 minuta meča između Iraka i Urugvaja rezultat je bio 1:1. Ali je doveo Irak u vođstvo u 34. minutu, a Bueno je tri minuta pre kraja doneo produžetke svojoj ekipi.

Pobednik nije odlučen ni nakon novih 30 minuta, pa je usledilo izovđenje jedanaesteraca i nova drama. Posle prve serije rezultat je i dalje bio nerešen, a tako je bilo sve do kraja druge serije kada je odlučujući udarac izveo Saif koji je prebacio gol i doneo finale protivničkoj ekipi.

Finale i meč za treće mesto igraju se u subotu.