Subota, 11.05.2013.

23:33

Kelvin doneo titulu Portu?

U 29. kolu portugalskog prvenstva Porto je na svom terenu savladao Benfiku sa 2:1 i približio se osvajanju titule šampiona.

Izvor: SV

Autor: SV

Domaći tim je došao do potpunog preokreta, Benfika je povela u 19. minutu preko Lime, autogol Pereire je poravnao rezultat, a gol vredan pobede postigao je Kelvin u 92. minutu.

Porto sada ima 75 bodova, jedan više od Benfike, do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo u kojem novi lider gostuje trećeplasiranoj Pakoš Fereiri, dok tim iz Lisabona dočekuje Moreirenše, ekipu u zoni ispadanja.

Do pre samo tri kola nije delovalo da će Porto imati priliku da se bori za titulu, ali je Benfika remijem na svom terenu u meču sa Eštorilom omogućila rivalu da u direktnom duelu preuzme vodeću poziciju.

Za poraženi tim svih 90 minuta odigrao je Nemanja Matić.