Subota, 30.03.2013.

18:12

BL: Pobede Borusije, Šalkea, Bajera

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su u gostima Štutgart sa 2:1 u okviru 27. kola nemačke Bundeslige, pobedili Šalke i Leverkuzen.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Bajer je bio bolji od Fortune iz Diseldorfa sa 4:1, Šalke je kod kuće trijumfovao protiv Hofenhajma sa 3:0, a Majnc i Verder Bremen odigrali su nerešeno 1:1.

Hanover je kao gost pobedio Augsburg sa 2:0, dok je Frajburg istim rezultatom pobedio Borusiju iz Menhengladbaha.

Borusija je upisala drugu pobedu zaredom u ligi, a na neugodnom gostovanju, gosti iz Dortmunda došli su do pobede u 83. minutu.

"Milioner" su 29. minutu došli do vođstva preko Lukaša Piščeka, da bi Aleksandru Maksim izjednačio u 63. Štutgart je od 70. minuta imao igrača manje pošto je Georg Nidermajer dobio drugi žuit karton. Novu pobedu Dortmundu doneo je Robert Levandovski u 83. minutu na asistenciju Piščeka. Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju.

Bajer je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da prekine tu seriju i u Diseldorfu zabeleži ubedljivu pobedu. Dvostruki strelci za Bajer bili su Stefan Kisling i Andre Šurle, dok je domaća ekipa postigla jedan gol, pošto je Danijel Švab postigao autogol. Kisling je u 22. minutu iz jedanaesterca doneo prednost Leverkuzenu, a Švab je 41. pomogao domaćoj ekipi da izjednači rezultat. Šurle je Bajer do nove prednosti doveo u 62. minutu, a prednost je udvostručio u 84, da bi Kisling u 87. postavio konačan rezultat.

Šalke je do pobede nad Hofenhajmom došao u poslednjih 20 minuta meča. U 71. minutu domaća ekipa povela je preko Marka Hogera, a prednost je udvostručio Rafael u 79. Konačan rezultat postavio je Temu Puki u 83. minutu.

Maks Kruse je sa dva gola srušio Borusiju Menhengladbah i doneo pobedu Frajburgu. Nemac je pogađao u 69. i 93. minutu.

Mainc je kod kuće vodio protiv Verdera od prvog minuta golom Zalaia. Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč za Verder, a njegova ekipa je do boda došla golum Hunta u 69. minutu. Hanover je slavio na gostovanju u Augsburgu rezultatom 2:0.

Fudbaleri Bajern Minhena dočekaće Hamburg od 18:30. Ekipa iz Minhena ubedljivo vodi u ligi, pošto imaju čak 17 bodova više od Dormunda, koja ima i utakmicu više. Bajer Leverkuzen je treći sa 48 bodova. Grojter Firt je na začelju sa 15, pretposlednji je Hofenhajm sa pet bodova više, dok je na 16. mestu Augsburg koji je skupio 24 boda.

Kolo zatvaraju Volfzburg – Nirnberg i Grojter Firt – Ajntraht mečevima u nedelju.