Sreda, 06.03.2013.

12:50

Partizan ubedljiv u Borči za +8

Fudbaleri Partizana deklasirali su BSK 4:0 (2:0) u Borči, u odloženom meču 16. kola Jelen Superlige i povećali prednost nad Crvenom zvezdom na osam bodova.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Loš teren i vetrovito vreme nisu omogućili kvalitetnu igru na "Vizelj parku", ali je Partizan iskoristio svoje šanse, pre svega greške rivala za ubedljiv trijumf.

Dvostruki strelac bio je Nemanja Kojić koji je postigao prvenac, a po gol postigli su rezervista Aleksandar Mitrović, te Darko Brašanac koji je pogodio direktno iz kornera.

Vladimir Vermezović je morao da izvrši dve prinudne izmene u prvom poluvremenu zbog povreda Marka Šćepovića i Vojislava Stankovića. Obojica su povredila zadnju ložu, kao i fudbaler BSK-a Mile Savković u finišu meča.

U sledećem, 18. kolu Partizan u derbiju vikend gostuje Jagodini, dok BSK očekuje još jedan težak meč, u Borču stiže trećeplasirana Vojvodina. Mečevi će se igrati u subotu, 9. marta.

Jelen Superliga, 16. kolo:
BSL Borča - Partizan 0:4 (0:2)
Kojić 8, 63, Mitrović 35, Brašanac 75

Stadion: "Vizelj park", 1.500 gledalaca
Sudija: Milan Jeremić

BSK: Danilović - Dunjić, Radunović, Radivojević, Ćesarević (Matić 57')- N. Jovanović, Savković, J. Jovanović, Ajković (Simović 66') - Ademović (Živanović 57'), Novaković

Partizan: Stojković - Pauljević, Pajović, Ivanov, Stanković (Lazevski 43') - S. Marković, Brašanac, Ilić, Luka - Šćepović (Mitrović 28'), Kojić (Babić 69')

Tok meča:

Meč u Borči počeo je opreznom igrom oba tima, nešto lošiji teren i vetrovito vreme uticali su na igru, pa u prvih desetak minuta nije bilo konkretnih akcija.

Međutim, već prva šansa donela je prednost Partizanu. Svoj prvenac u "crno-belom" dresu postigao je Nemanja Kojić u osmom minutu na "Vizelj parku".

Napadač Partizana je dodao loptu Marku Šćepoviću i odmah utrčao u prazan prostor gde ga je odmah proigrao saigrač, a Kojiću nije bilo teško da loptu gurne pored nemoćnog Danilovića.

Partizan je očigledno postigao pun pogodak pojačanjima iz Rada proteklog januara, pre Kojića, strelac za "crno-bele" bio je i Predrag Luka, na svom debiju protiv Donjeg Srema.

Sedam minuta kasnije Darko Brašanac dobio je žuti karton, jer je po proceni sudije Milana Jeremića pokušao da iscenira jedanaesterac. Delovalo je kao da je vezni igrač Partizana izgubio ravnotežu zbog prethodnog duela.

U nastavku meča Partizan je nekoliko puta pokušao preko Kojića, ali loš tener nije omogućio tečniju igru, dok su domaćini sa druge strane bili nemoćni. U 23. minutu Stanković je solidno šutirao sa distance, ali pored stative.

U 25. minutu maler je zadesio "crno-bele", Marko Šćepović je povredio zadnju ložu zbog čega je morao da napusti igru. Zamenio ga je mladi Aleksandar Mitrović.

Nekoliko minuta kasnije BSK je imao sjajnu šansu da izjednači. Posle centaršuta sa desne strane paralelno sa gol linijom, u peterac je utrčao Ademović koji je malo zakasnio da sa tri metra ubaci loptu u mrežu.

Samo minut kasnije Partizan je kaznio promašaj rivala. Rezervista Aleksandar Mitrović je duplirao prednost "crno-belih", posle greške odbrane BSK-a.

Pajović je poslao dugu loptu u kazneni prostor, na nju su krenuli štoper Radunović i golman BSK-a, ali je Mitrović bio brži i prebacio Danilovića za 2:0.

Nekoliko minuta kasnije BSK ponovo preti posle centaršuta, ovaj put sa leve strane, a Savković na drugoj stativi šutira pored gola. Minut kasnije Ajković šutira iznad prečke sa 20-ak metara.

Minut kasnije Vermezović je bio prinuđen da napravi još jednu izmenu zbog povrede, umesto Vojislava Stankovića ušao je Aleksandar Lazevski.

U samom finišu Ivanov je imao šansu posle kornera Brašanca, šutirao je kolenom, ali su igrači BSK-a sa linije izbacili loptu u polje.

Početak drugog poluvremena mogao je da donese treći gol za Partizan, Mitrović je dobro šutirao, lopta je išla po zemlji ka levoj stativi, ali je Danilović vrhovima prstiju izbacio u korner.

Partizan je nastavio da dominira, već u 49. minutu Kojić je imao šansu za drugi gol, Luka je prošao po levoj strani, odigrao povratnu loptu, ali je napadač loše šutirao daleko iznad gola.

U nastavku meča Partizan je kontrolisao loptu, strpljivo pokušavao da se "otvori" nova šansa za gol, dok sa druge strane nije dozvoljavao rivalu da ugrozi njegov.

Željenu šansu Partizan je i dočekao u 63. minutu. Milko Novaković je katastrofalno reagovao, umesto saigraču dodao je loptu Kojiću koji mu se prikrao s leđa, izašao sam na Danilovića i rutinski loptu plasirao pored golmana BSK-a za svoj drugi gol na meču.

Nekoliko minuta kasnije Vermezović je napravio i treću izmenu, junak meča Kojić je poslat na odmor uz ovacije sa tribina, a zamenio ga je Dejan Babić.

15 minuta pre kraja Partizan je dotukao rivala na spektakularan način. Darko Brašanac je ubacio loptu iz kornera, odbrana BSK-a je očajno reagovala, a ona je imala dovoljno efea da prevari i golmana pa je završila u mreži.

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, oba tima su čuvala igrače s obzirom na tri povrede zadnje lože zbog lošeg terena, pa je ostalo 4:0 za srpskog šampiona.