Subota, 02.02.2013.

19:48

Pobede Osasune, Hetafea i Espanjola

Fudbaleri Osasune i Hetafea ostvarili su pobede u prvim subotnjim mečevima 22. kola španske Primere.

Osasuna je golom Armenterosa u 55. minutu savladala Seltu i barem za kratko pobegla iz zone ispadanja.

U meču koji je počeo nešto kasnije, Hetafe je posle preokreta savladao Deportivo iz La Korunje.sa 3:1 (1.1). Pici je u 12. minutu sa penala doveo goste u vođstvo, da bi Kastro sa istog rastojanja poravnao u 25. Tri boda domaćima doneli su Alvaro Vaskes u 81. i Adrian Kolunga u 84. minutu.

U predposlednjem meču dana, Espanjol je u jako uzbudljivom meču bio bolji od ekipe Levantea.

Ibora je autogolom u 42. minutu doveo domaće u vođstvo, da bi Ruben Garsija posle samo dva minuta igre u nastavku poravnao na 1:1. Espanjol je od tog momenta zaigrao mnogo bolje, i golovima Stuanija u 67. i Serhija Garsije u 69. minutu, trasirao sebi put ka pobedi.

Konačan rezultat postavio je Obafemi Matrins pogotkom u 87. minutu.

U prvom meču 22. kola, odigranom u petak, Rajo je ispustio prednost od dva gola protiv ekipe Atletik Bilbaa.

Osasuna - Selta 1:0