Subota, 26.01.2013.

17:48

BL: Đurđić debitovao za Grojter

U subotu je odigrano pet utakmica u okviru 20. kola Bundeslige, a pobede su ostvarili Ajntraht, Hanover i Menhengladbah na domaćem i Majnc na gostujućem terenu.

Izvor: MN

Autor: MN

Utakmice Augsburg – Šalke, odnosno Frajburg – Bajer Leverkuzen završene su bez golova.

Srpski fudbaler Nikola Đurđić debitovao je za Gorjer Firt u porazu od Majnca.

Na premijernom meču 20. kola u petak, fudbaleri Borusije Dortmund lako su na Signal Iduna Parku savladali Nirnberg sa 3:0.

Menhengladbah je na svom Borusija Parku savladao Fortunu Diserldorf sa 2:1. Domaći su poveli autogolom Huanana u šestom minutu, a prednost je duplirao Herman u 14. i praktično osigurao pobedu svojoj ekipi. Fortuna udarcem sa bele tačke smanjuje rezultat u 50. minutu, a precizan je bio Šahin.

Volfzburg je nakon pobede nad Štutgartom poražen na gostovanju Hanoveru sa 2:1. Abdeloe je doveo svoj tim u vođstvo već u trećem minutu. Domaći su u od 34. minuta igrali sa igračem manje, a crveni karton zaradio je Pokognoli. Na 2:0 povisio je Dijuf u 38, a rezevrista Madlung ublažio je poraz na samom stratu drugog poluvremena. Fudbaler Volfsburga Slobodan Medojević nije bio u protokolu za ovaj meč.

Grojter Firt nastavlja sa lošim rezultatima. Debitant u Bundesligi je izgubio od Majnca sa 3:0 na domaćem terenu. Gosti su poveli u 53. minutu preko Salaja. Mali je doneo dvostruku prednost svom timu 13 minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Salaj svojim drugim golom na meču. Srpski fudbaler Nikola Đurđić debitovao je za Grojter Firt. On je u igru ušao na početku drugog poluvremena, kada je zamenio Netea.

Ajntraht se oporavio od poraza od Leverkuzena u prošlom kolu, pa je sa 2:1 pobeđen Hofenhajm. Fudbaleri iz Frankfurta su poveli u 35. minutu, a strelac je bio Lanig. Gosti su izjednačili u 65. minutu preko Volanda, a prednost svojoj ekipi vraća Aigner samo dva minuta kasnije. Srpski fudbaler Filip Malbašić nije nastupio za Hofenhajm.

Kao da se Šalke istrošio na meču prošlog kola, kada je pet golova dao Hanoveru, pa su fudbaleri iz Gelzenkirhena odigrali 0:0 na gostovanjuu Augsburgu.

Bajer Leverkuzen prekinuo je niz od tri uzastopne pobede, a na meču u Frajburgu nije bilo golova.