Sreda, 26.12.2012.

15:38

Ludilo na OT, Spursi zgazili Vilu

Fudbaleri Mančester Junajteda imaju sedam bodova prednosti posle prazničnog kola u Premijer ligi.

Njukasl je na Old Trafordu vodio tri puta, ali je poražen 4:3, zahvaljujući golu Čičarita u 90. minutu. Junajted je tako preokrenuo već 12. put u sezoni. Siti je u Sandelendu poražen 1:0, golom svog bivšeg igrača Džonsona.

Čelsi je slavio u Noriču golom Mate i približio se Sitiju na 4 boda, a Sautempton je sa bele tačke iščupao veliki bod protiv Fulama. Tokom večeri igraju Aston Vila – Totenhem i Stouk – Liverpul.

Arsenal i Vest Hem ne igraju zbog nemogućnosti policije da drži stvari pod kontrolom zbog štrajka radnika metroa.

Isti štrajk uticao je na meč na Loftus Roudu kasni 15 minuta, a QPR je izgubio od Vest Broma iako je imao niz prilika i potpuno dominaciju, posebno u finišu.

Tradicija kaže da timovi koji su na dnu na Božić imaju minimalne šanse da ostanu u ligi, što ne raduje navijače Redinga, a u poslednjih nekoliko godina po pravilu lider na Božić osvaja titulu, dobre vesti za Junajtedovih 650 miliona pristalica.

20.17 Bejlov het-trik, Vila 0:12 na dva meča

U pola sedam počeo je pretposlednji meč dana.

Aston Vila se pojavila pred svojim navijačima posle blamaže na Stamford Bridžu.

Totenhem je bio u dobroj seriji, ali je lošom igrom olakšao posao za Stouk u remiju bez golova u Londonu.

Blago bi bilo reći da je meč jednostran, ali Spursi svoje brojne šanse ne koriste.

Prvi korner gosti su imali u trećem minutu, a do desetog Vokerov šut sa 25 metara prohujao je pored stative, a bejlov pšut sa iste distance odbranio je Guzan.

Pola poluvremena trebalo je Vili da pređe centar u većem broju i umalo da budu kažnjeni iz kontre, kada su gosti imali dva dobra pokušaja.

Do odlaska na odmor ništa se nije promenilo, samo je akcija Lotona i Holmana u 35. minutu malo uplašila goste, a u ostatku vremena gledali smo kanonadu ka Guzanovom golu.

Američki čuvar mreže bio je hrabar i čvrst, imao je 11 odbrana za poluvreme i rezultat je 0:0. U šutevima je 13:1 za goste (Holmanov udarac nije pogodio okvir), u kornerima 15:1 (Vila je jedini izvela u trećem minutu nadoknade). nadoknada je potrajala zbog povrede Nejtana Bejkera, kojeg je zamenio Stiven Ajrlend.

Vila je drugo poluvreme počela bolje, Bentekeov šut jedva je odbranio Loris, pre nego što su svi videli podignutu zastavicu,a onda je usledilo vođstvo gostiju.

Bejl je odvukao odbranu, sve bolji Kajl Noton poslao fantastičnu loptu za Defoa,a Džermejn je gurnu kroz noge Guzanu,

Tri minuta kasnije Benteke gubi loptu pre šesnaestercem rivala, Defoov pokušaj kontre je prekinut, ali na loptu natrčava Bejl, proleće pored odbrane, zatim i golmana, i spoljnom je gura u mrežu za 0:2.

Bio je to samo početak za najboljeg velškog igrača. U 71. minutu on je iskoristio odbitak u gužvi, za svoj drugi gol, a loptu je zaradio deset minuta pre kraja, posle akcije Vokera i Sigurdsona.

Na kraju, realnih 0:4, kada se pogledaju zbivanja na meču. U drugom poluvremenu Guzan je odbranio jedan šut, a oba tima imala su samo po jedan korner.

17.51 Na Old Trafordu 4:3 i serija prilika

Dok se igrači Kvins Park Rendžersa i Vest Bromvič Albiona sele u svlačionice, ostali su izašli na terene i počelo je drugo poluvreme.

Ono je počelo najuzbudljivije tamo gde se igralo uzbudljivo i u prvom delu - Ferguson je očitao bukvicu pomoćnom sudiji, koji je pomogao Majku Dinu da prizna gol Njukaslu.

Prvi gol drugog poluvremena pao je na Gudisonu - poslednji engleski debitant Lion Osman zatresao je mrežu Vigana.

Odmah zatim loše vesti i za drugi mančesterski klub - letos su prodali Adama Džonsona, a ovaj im se osvetio pogotkom.

Četvrt sata drugog poluvremena i novo izjednačenje na Teatru snova. Ponovo je strelac defanzivac - Partris Evra.

Sledeći gol ponovo je pao tamo gde meč kasni - možda Hari Rednap ume da pravi čuda, ali teži posao od QPR nije imao - autogol Roba Grina za 0:2.

Gabrijel Obertan je sledio Džonsonov primer, iako nije zatresao mrežu poslao je odličnu loptu koju je Sise zakucao u mrežu, Njukasl treći put vodi.

Samo dva minuta kasnije ponovo je Junajted ugurao loptu u mrežu - posle tri uzastopna šuta pogađa Robin van Persi, trinaesti put u sezoni. još dva minuta kasnije RVP daje loptu usamljenom Čičaritu, ali se ovaj spetljao.

Na jedinom stadionu bez golova Adam Lefondr imitira Maradonu, ali njegov gol rukom sudija ne priznaje.

Fil Nevil asistirao je za Jagjelku i utisak je da je Everton već upisao bodove protiv Vigana.

Pomoćni sudija na Old Trafordu ponovo trpi pritisak, pošto je njegov važniji kolega opet uskratio Junajted ' posle Ernandesovog udarca Koločini je očigledno igrao rukom daleko od tela, ali za Dina to nije penal. Robin van Persi je u sledećem minutu šutirao pored stative, a zatim je Čičarito pogodio stativu.

Đibril Sise hvata slamku spasa za Rendžere, tamo je 1:2. U Sanderlendu Hart čuva Siti u životu.

Aruna Kone vraća ipšak Vigan u život, na Gudisonu je 2:1. Sautmepton sa bele tačke golom Rikija Lamberta dolazi do izjednačenjana obali Temze.

Sledi dramatični finiš. U jednom trenutku odnos golova bio je 6 na Old Trafordu, 6 na svim ostalim stadionima. Sada je skor 6-11.

Međutim, i dalje je Mančester centar zabave - Čičarito je imao još dve sjajne prilike, između kojih je Sami Ameobi poslao laganu loptu tik van De Heinog domašaja, ona pogađa stativu i vraća se Špancu u ruke.

Omaleni Meksikanac promašio je mnogo dobrih prilika, ali je na kraju u 91. minutu ipak pogodio kada je bilo najpotrebnije. Karik je centrirao, odbrana Njukasla je potpuno zaboravila Čičarita koji je u padu poslao loptu ispod Krula za 4:3. Meč je zbog prekida potrajao još punih deset minuta, ali promena više nije bilo.

Ostali mečevi iz redovnog termina završeni su bez promena.

Drama na Loftuds Roudu završen je 15 minuta posle ostalih, jer je toliko i kasnio. U finišu videli smo totalnu ofanzivu Kvins Parka, jedan legitimni penal u korsit domaćina koji nije dosuđen, ali ni četiri kornera u nizu na samom isteku vremena nije bilo dovoljno, Rendžeri su vezali dva poraza.

16.47 Poluvreme: Gosti dominiraju

Fudbal je počeo na šest od sedam stadiona, jer metro pravi probleme na utakmici QPR - Vest Brom, tamo će kasniti petnaestak minuta.

Prvi gol pao je na Old Trafordu, gde je posle odbitka Džejms Perč postigao prvi gol u karijeri i Njukasl vodi.

Ako Junajted gubi, njihov bivši igrač Dimitar Berbatov konačno se vratio u formu i zatresao je mrežu Sautemptona. Dimi je dobio žuti karton za podizanje dresa, ispod kojeg je na majici bilo ispisano "Keep calm and pass me the ball".

Pre tačno deset godina Džejms Milner je postigao gol za Lids u Sanderlendu i postao je najmlađi strelac u istoriji Premijer lige. Iako su u 14 meseci pre toga rekord rušili Vejn Runi i Džejms Von, Milnerov i dalje stoji. On sada igra za Siti i u startnoj je postavi u Sanderlendu.

Izjednačenje na Old Trafordu doneo je posle velike gužve u šesnaestercu Džoni Evans, takođe posle odbitka. To mu je već četvrti gol u sezoni, do leta je u celoj karijeri dao dva gola.

Već u sledećem minutu Evans je zatresao svoju mrežu. Evans je treći Junajtedov igrač od osnivanja Premijer lige koji je tresao mreže na obe strane u istom meču. bekam je to uradio protiv Blekburna pre 11 godina, a Runijevog učinka protiv Stouka se verovatno sećate.

Pomoćni sudija držao je visoko zastavicu, jer je Papis Sise stajao odmah pored Evansa i u očiglednom ofsajdu. Sise je čak bio u kontaktu sa Evansom, ali je glavni sudija presudio da je gol regularan. To je drugi uzastopni meč posle kojeg će Ferguson s pravom grmeti na sudije.

Dok u Mančesteru golovi padaju kao na traci, u ostatku lige smo i dalje na jednom golu Berbatova. Uzbudljivo je u Sanderlendu, gde je Kompani pogodio stativu, a Silvin i Flečerov šut zaustavili su golmani.

Huan Mata probio je odbranu Noriča izvanrednim udarcem sa 20 metara kroz šumu igrača.

Možda su kasnili sa početkom, ali igrači Vest Broma vode na Loftus Roudu, Kris Brant je strelac.

Poluvreme se završilo na šest stadiona, igraće se samo još u Šeperds Bušu, gde QPR mora da pokuša da se vrati.