Subota, 22.12.2012.

23:13

Lion drži korak sa Parižanima

Fudbaleri Olimpika iz Liona ubedljivo su savladali Nicu sa 3:0 u utakmici 19. kola prvenstva Francuske i ostali u trci za titulu sa Pari Sen Žermenom.

Lion je do prvog gola došao u 40. minutu, kada je precizan bio Lisandro Lopez, a potom su usledili pogoci Antoana Revejea i Bafetimbija Gomisa iz penala.

Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za Lion, kao i Nemanja Pejčinović za ekipu Nice.

Važnu pobedu u borbi za mesto koje vodi u Evropu izborio je Ren koji je u gostima savladao Ajačio sa 4:2. Istim rezultatom Bastija je kod kuće pobedila Nansi i napravila korak ka sredini tabele.

Bordo je na svom terenu napravio kiks, pošto je odigrao bez golova protiv ekipe Troa, dok je Lil, prevodjen dvostrukim strelcem Nolanom Ruom, savladao prošlogodišnjeg šampiona Monpelje sa 4:1.

Rezultati i strelci 19. kola Lige 1:

Lil - Monpelje 4:1 (Ru 24, 62, Paje 63, Mendeš 74 - Kamara 82)
Ajačio - Ren 2:4 (Mutu 2, Dijavara 42 - Fere 17. penal, 72, Alesandrini 44, Dijara 60)
Lorijen - Rems 2:2 (Bartelm 48, Pedrinjo 90 - Fortes 6, Kurte 70)
Bordo - Troa 0:0
Olimpik Lion - Nica 3:0 (Lopez 40, Reveje 56, Gomis 77. penal)
Bastija - Nansi 4:2 (Roten 9, Modest 13, 63, Jatabare 26 - Mukandjo 51, Luiz 76)