Nedelja, 18.11.2012.

23:44

Sevilja "petardom" ispratila Betis

U velikom andaluzijskom derbiji i gradskom derbiju Sevilje na stadion u "Sančes Pishuan" Sevilja je sa 5:1 (4:0) deklasirala Betis u 12. kolu španske Primere.

Sevilja je u prvom poluvremenu potpuno nadrigrala Betis i rezultat od 4:0 je realan, a moglo je da bude i ubedljivije.

Hose Antonio Rejes je doveo Sevilju u vođstvo posle samo jedanaest sekundi igre. U šestom minutu Ivan Rakitić je pronašao Fazija u šesnaestercu gostiju, a on je udarcem glavom savladao Adrijana za 2:0.

Samo minut kasnije Negredo je mogao da postgine gol za 3:0. Ipak golova nije bilo sve do 32. minuta iako su upravo Negredo, Rejes i Navas mogli da postignu golove. Rejes je postigao drugi gol u 32. minutu za 3:0, a deset minuta kasnije i Fazio je postigao joše jedan gol za 4:0.

Igrač Betisa Ruben Peres isključen je posle drugog žutog kartona u 62. minutu posle faula nad Perotijem. Ipak Betis je samo četiri minuta kasnije sa igračem manje uspeo da postigne gol. U 66. minutu strelac je bio Ruben Kastro.

Konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade vremena postavio je Ivan Rakitić posle dodavanja Hesusa Navasa.

U poslednjoj utakmici kola u ponedeljak se sastaju Real Sosijeda i Rajo Valjekano. Barselona i Real su pobede ostvarili u subotu, a Atletiko Madrid je ranije u toku večeri potvdio sjajnu formu novom pobedom.

1. Barselona 12 11 1 0 39:15 34
2. Atletiko Madrid 12 10 1 1 25:11 31
3. Real Madrid 12 8 2 2 32:9 26
4. Levante 12 6 2 4 15:16 20
5. Malaga 12 5 4 3 15:9 19
6. Betis 12 6 1 5 19:22 19
7. Sevilja 12 5 3 4 18:14 18
8. Valensija 12 5 3 4 16:14 18