Utorak, 30.10.2012.

23:31

Ludnica u Redingu, 7:5 za Arsenal!

Nedavno je reprezentacija Švedske u kvalifikacijama za SP od 0:4 došla do 4:4 protiv selekcije Nemačke.

Izvor: SO

Autor: SO

Fudbaleri Arsenala u četvrtom kolu Liga kupa otišli su korak dalje – posle 40 minuta igre Reding je imao neverovatnih 4:0, Arsenal je golovima Volkota (dva), Žirua i Košelnog izjednačio i izborio produžetak. Onda je Šamak u 103. minutu kompletirao preokret gostiju, a to je bio prvi pogodak francuskog centarfora u poslednjih 16 nastupa za Arsenal.

Međutim, ni tu nije bio kraj drami na stadionu Madejski – Pogrebnjak je u 115. minutu doneo Redingu izjednačenje, a onda je Arsenal sa dva gola u 120. minutu (Volkot i Šamak) došao do trijumfa u spektakularnoj utakmici.

Pod vođstvom Arsena Vengera, ’tobdžije’ su primile bar četiri gola u 22 navrata, a poslednji put najmanje četiri pogotka u prvom poluvremenu primili su u februaru 2001. godine u porazu od Mančester Junajteda (6:1).

Ovo je 13. utakmica u istoriji Liga kupa u kojoj je viđeno deset ili više golova, a više golova na gostovanju u istoriji Liga kupa postigla je jedino Aston Vila protiv Vikomba (8:3, 2005. godine). Takođe, u Redingu je postignut najveći broj golova u nekom engleskom kup-takmičenju još od 1996. godine i meča Hal Siti - Vitbi Taun (8:4).

Svindon, koji sa klupe predvodio Paolo di Kanio, sjajno se držao protiv favorizovane Aston Vile – gosti iz Birmingema vodili su pogocima Bentekea i Agbonlahora, ali je Stori u periodu od 79. do 81. minuta izjednačio rezultat.

Ipak, Benteke je u 90. minutu dao gol vredan prolaza Aston Vile u četvrtfinale.

Ekipa Sanderlenda od 2001. nije prošla dalje od četvrte runde Lige kupa, a na toj prepreci zaustavljeni su i sada – odlučujući gol za Midlzbro postigao je Mekdonald u 39. minutu.

Još jedan premijerligaš okončao je takmičenje, Lids je sa 3:0 pobedio Sauthempton, a očajan dan za klubove iz eltinog ranga okončao je VIgan, koji je izgubio od Bredforda posle izvođenja penala.