Nedelja, 23.09.2012.

17:12

Kalčo: Poraz Milana, remi Napolija

Četvrto kolo italijanske Serije A obeležio je relativno mali broj golova, porazi milanskih timova, remi Napolije, te odložen meč.

Inter je poražen na domaćem terenu od Sijene 2:0, dok je Milan izgubio na gostovanju u Udinama 2:1. Napoli je sa igračem više igrao 0:0 u Kataniji.

Jedinu pobedu od domaćina je ostvarila Atalanta, koja je minimalnim rezultatom savladala ekipu Palerma. Bolonja je odigrala 1:1 na svom terenu sa novim prvoligašem Peskarom koja je osvojila prvi bod u Seriji A.

Meč između Kaljarija i Rome je odložen iz bezbednosnih razloga. Inter još uvek nema pobedu na svom terenu u sezoni, dok Milan nastavlja sa očajnim rezultatima na startu sezone.

Od ekipe Masimilijana Alegrija je ovaj put bila bolja ekipa Udinezea, koja je sa 2:1 savladala vicešampiona Italije. Na 'Friuliju' je poveo domaćin golom Renegia u 40.minutu, da bi 'rosoneri' izjednačili preko El Šaravija u 54. minutu.

Sva tri boda ekipi Udinezea doneo je kapiten Antonio Di Natale sa bele tačke, posle isključenja Zapate koji je i skrivio penal, a prvi žuti je dobio samo četiri minuta ranije, Milan je meč završio sa devet igrača, jer je i Kevin Princ Boateng dobio drugu javnu opomenu u 83.minutu. Ceo meč za ekipu iz Udina je odigrao naš golman Željko Brkić, dok je Dušan Basta meč posmatrao sa klupe.

Sva tri boda Atalanti je doneo Raimondi pogotkom dva minuta pre isteka regularnog toka igre. Napoli sa igračem više nije uspeo da savlada Sijenu u gostima, dok je Bolonja vodila od 8. minuta golom iskusnog Alberta Đilardina, da bi bod ekipi Peskare doneo Kintero, golom u 40. minutu prvog poluvremena.

U prvom nedeljnom meču, Sampdorija i Torino su podelili bodove, dok je u subotnjim mečevima viđena po jedna pobeda domaćina i remi.

U poslednjem meču četvrtog kola se sastaju ekipe Lacija i Đenoe na stadionu 'Olimpiko' u Rimu od 20.45