Subota, 22.09.2012.

16:39

Remi na Karaburmi, Spartak 4:1

U preostalih šest mečeva 6. kola JSL u subotu, pobede su ostvarili Rad, Spartak, Novi Pazar i Jagodina, dok su dve utakmice završene remijem.

Rad je u derbiju kola savladao Donji Srem na gostovanju 2:1, dok je Spartak deklasirao niški Radnički 4:1. Novi Pazar je u 90. minutu slavio u Borči 3:2.

Jagodina je minimalnim rezultatom savladala Javor, Smederevo i kragujevački Radnički su igrali 2:2, dok golova nije bilo u duelu OFK Beograda i Vojvodine. Zvezda je ranije dobila Hajduk, a u nedelju igraju Partizan i Sloboda.

Posle nekompletnog kola lider JSL je Rad. "Građevinari" su sa 2:1 savladali Donji Srem u Novom Sadu. Tim sa Banjice poveo je u 17. minutu preok Branislava Miloševića, a prednost je udvostručio Goran Čaušić u finišu poluvremena. Konačan rezultat postavio je Ognjen Damjanović na startu drugog.

Prvu pobedu u sezoni ostvario je Spartak, i to ubedljivu. "Golubovi" su sa 4:1 razbili niški Radnički. Dvostruki strelac u Subotici bio je mladi reprezentativac Srbije Đorđe Despotović. Ubedljivu pobedu doneli su u finišu Slobodan Novaković i kapiten Vladimir Torbica iz penala, dok je
Bratislav Pejčić pet minuta pre kraja ublažio poraz Nišlija.

Prvi put posle tačno 510 minuta gol u Superligi postigli su igrači Smedereva, i to ne jedan, već dva. Međutim, "oklopnici" su morali da se zadovolje bodom protiv kragujevačkog Radničkog. Gosti su poveli već u 26. sekundi preko Darka Spalevića, najboljeg strelca JSL prošle sezone, koji je u drugom poluvremenu pogodio prečku sa penala. Smederevo je u nastavku meča zaigralo bolje, te preko Aleksandra Živanovića stiglo do preokreta u 83. minutu, golom skoro sa centra igrališta!. Ipak, Milan Svojić je četiri minute pre kraja doneo bod Kragujevčanima.

BSK je dva puta stizao prednost Novog Pazara na svom terenu, ali su gosti ipak stigli do pobede u 90. minutu. Prednost im je doneo Enver Alivodić u 31. minutu, da bi u 52. izjednačio Aleksandar Simović. Pola sata pre kraja Saša Popin je vratio prednost Pazaru, da bi minut pre kraja Marko Bošković ponovo izjednačio za Borčane. Međutim, u nadoknadi vremena kapiten Novog Pazara Ifran Vusljanin je doneo pobedu svom timu.

Dramatično je na Karaburmi. Domaćin je polovinom prvog dela imao penal, ali je Nemanja Supić zaustavio ššut Nemanje Nikolića. Desetak minuta kasnije poništen je gol Novosađanima. Posle centaršuta Bilbije, Đorđe Jokić je glavom zatresao mrežu, ali je Danilo Mihajlović poništio gol. Vojvodina je najavila da će povući ekipu sa terena, ukoliko Mihajlović bude loše sudio. Novosađani su izgleda ipak bili zadovoljni suđenjem pošto su odigrali ceo meč, ali ni u drugom meču Nebojša Vignjević nije slavio, osvojio je bod.