Petak, 21.09.2012.

22:41

BL: Ajntraht ne staje, 4 od 4

Ekipa Ajtrahta iz Frankfurta pobedila je ekipu Nirnberga u gostima, rezultatom 2:1, u prvom meču četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Ajntraht je jedina ekipa uz Bajern koja je do ovog kola imala maksimalan učinak, a sada je na 'bavarcima' da ih stignu.

Frankfurt je poveo golom Ervina Hofera u 25, minutu, na asistenciju Brazilca Andersona Bambe, da bi na 2:0 povisio odlični Japabac Takaši Inui u 60. minutu. Jedini pogodak za domaćina je postigao Sebastijan Polter petnaest minuta pre isteka regularnog toka.

Derbi četvrtog kola Bundeslige je na programu u subotu od 15.30, kada ekipa Šalkea dočekuje ekipu Bajerna iz Minhena. Šalke je odlično krenuo u Ligi šampiona, pobedom nad Olimpijakosom od 2:1 u Pireju, dok u domaćem šampionatu ima dve pobede uz remi. Ekipa Huba Stivensa želi da se osveti Bajernu za poraz na svom stadionu iz prošle sezone. 'Bavarci' po svaku cenu žele da vrate titulu u Minhen, i da bi to uradili moraju dobijati derbi mečeve. Bajern je odlično startovao sa tri pobede, uz +10 gol razliku, a u Ligi šampiona su savladali ekipu Valensije sa 2:1.

Ekipa Hamburga koja se nalazi u očajnoj formi, poraženi u sva tri meča, dočekuje aktuelnog šampiona, Borusiju iz Dortmunda. U Hamburgu su sve oči uprte u novog-starog kapitena Rafaela van der Varta, od koga se očekuje da podigne ekipu i pomogne joj da zabeleži prvi trijumf u šampionatu. Sa druge strane 'milioneri' su zabeležili dve pobede i remi i trenutno se nalaze na petoj poziciji. Borusija je pobedom startovala u Ligi šampiona minimalnim trijumfom nad ekipom Ajaksa nad domaćem terenu. Iako se mislilo da će im Kagava u mnogome nedostajati, mladi Marko Rojs se vrlo brzo uklopio u ekipu i zamenio odličnog Japanca