Pobeda Boke, poraz River Plejta

Boka je savladala Independijente, Njuels Old Bojsi San Lorenco a Velez River, pa je stanje na vrhu Aperture nepromenjeno.

Sedmo kolo nije donelo iznenađenja, a osim meča Tigre - Kolon ostali nisu bili toliko efikasni.

Posle sedam kola Boka Juniors ima 16 bodova, Njuels Old Bojs 15, Velez Sarsfild 14, Godoj Krus 13, a trenutno desetoplasirani Estudijantes je na deset bodova.

Boka je na Bombonjeri primila gol rano, bravura Osmana Fereire bila je dovoljna za autogol igrača domaćih Karuca u 23. minutu.

Urugvajac Santijago 'Tank' Silva izjednačio je četiri minuta kasnije a Sančes Minjo doneo pobedu Boki u drugom minutu nastavka.

Njuels Old Bojsi su u Rozariju savladali San Lorenco golom Skoka osam minuta pre kraja, a nekadašnji igrač AEKa tako je nastavio seriju, prošlog vikenda bio je dvostruki strelac za drugoplasirani tim lige.

Velez Sarsfild je savladao River, bilo je 2:0 golovima koje su postigli Prato u 20. i Belja u 64. minutu igre.

Urugvajac Mora, Roželio Funes Mori i David Trezege nisu uspeli da dođu do gola domaćih.

Godoj Krus je savladao ekipu san Martina, 1:0, istim rezultatom Argentinos Juniorsi su stigli do tri boda na gostovanju Ol Bojsima, jedan gol doneo je i Estudijantesu pobedu nad Rasingom.

Dva gola postigli su igrači Belgrana na gostovanju Arsenalu u Aveljanedi, za 2:0, a najviše golova viđeno je u San Fernandu gde je Tigre dočekao Kolon.

Domaćin je vodio golom Mađiola u 18. minutu, Munji u 41. i Ruben Dario Ramireas u 58. minutu preokrenuli su rezultat.
Galmarini je 20 minuta pre kraja postavio konačnih 2:2.

Dve utakmice igraju se u ponedeljak uveče, Union Santa Fe - Atletiko Rafaela i Kilmes - Lanus.

tabela: Boka Juniors 16, Njules Old Bojs 15, Velez Sarsfild 14, Godoj Krus 13, Belgrano 12, Kolon 12, Rasing Klub 11, Argentinos Juniors 11, Arsenal 11, Estudijantes 10, Kilmes 9 (-1), River Plejt 9, San Lorenco 9, Lanus 7 (-1), Ol Bojs 7, Atletiko Rafaela 6 (-1), Tigre 4, San Martin San Huan 3, Independijente 3, Union Santa Fe 1 (-1)