Subota, 15.09.2012.

17:54

Raspucani Arsenal i MJ, kiks Sitija

Četvrto kolo engleske Premijer lige obeležile su ubedljive pobede Arsenala i Mančester junajteda kod kuće, te kiksevi Sitija i Čelsija na gostovanjima.

Arsenal se raspucao i sa 6:1 deklasirao Sautempton, dok je Junajted sa 4:0 dobio Vigan u meču koji su obeležili debitanti.

Siti je igrao samo 1:1 kod Stouka, a Čelsi bez golova sa KPR-om. Fulam je zahvaljujući Dimitru Berbatovu savladao VBA sa 3:0, a Svonsi je doživeo prvi poraz, od Aston Vile 2:0.

Arsenal je imao veliku pomoć gostiju koji su postigli dva autogola u Londonu. Dvostruki strelac bio je i Žervinjo, dok su mrežu zatresli još Lukas Podolski i Tio Volkot.

Junajted je u 500. meču Aleksa Fergusona na domaćem terenu u PL, lagano stigao do ubedljive pobede. Sve do 51. minuta bilo je 0:0 na "Old Trafordu", iako je domaćin imao penal u prvom poluvremenu, koji je promašio Ernandes.

Na startu drugog dela otpor gostiju je konačno slomljem, posle centaršuta Nanija odbitak u mrežu ubacio je Pol Skols na svom jubilarnom 700. meču za Junajted. Jubileje su imala još dva veterana, Rio Ferdiand je odigrao 400. meč za MJ, dok je Rajan Gigs nastupio 600. put u Premijer ligi.

Potom se Čičarito iskupio za 2:0, da bi meč rešili debitanti, bek Aleksander Bitner i 18-godišnji vezni igrač Nik Pauel lepim golovima za konačnih 4:0.

Dimitar Berbatov je prvi put počeo meč za Fulam i odmah u prvih 45 minuta postigao dva gola. Pobedu nad VBA, koji je sat vremena igrao sa igračem manje potvrdio je Stiv Sidvel u finišu meča.

Bajka Svonsija se završila, kraj je bio najavljen remijem sa Sanderlendom u prošlom kolu, a potvrđen je porazom u Birmingemu od Aston Vile. Metju Loutom u prvom i Kristijan Benteke u drugom poluvremenu doneli su prvu pobedu Vili sa 2:0.

Šampion se okliznuo u Stouku. Domaćin je poveo na Britaniji preko Pitera Krauča u 15. minutu, a bod gostima doneo je debitant Havi Garsija u 35. minutu.

Golova nije bilo u Londonu gde je duel KPR-a i Čelsija prošao u znaku napetog susreta Entona Ferdinanda i Džona Terija. Oba tima su imala nekoliko sjajnih šansi, ali su mreže ostale netaknute. Tako je prekinuta serija Čelsija od tri pobede.

Nemanja Vidić odigrao je 77 minuta za Junajted, a Branislav Ivanović ceo meč za Čelsi, dok je Aleksandar Kolarov presedeo remi Sitija u Stouku.