Subota, 15.09.2012.

16:37

JSL: Sedmica u Užicu, ubedljiv Rad

Peto kolo Jelen Superlige Srbije obeležilo je sedam golova u trijumfu Slobode u Užicu, a pobede su ostvarili još Rad, Donji Srem i Radnički Niš.

Posle dva preokreta Sloboda je na kraju savladala OFK Beograd sa 4:3, dok je ubedljiv bio Rad sa 3:0 nad BSK Borčom.

Donji Srem slavio je minimalnim rezultatom kod Javora, dok je istim rezultatom Radnički u finišu meča stigao do pobede nad Smederevom pred 8.000 navijača na renoviranom "Čairu". Novi Pazar i Spartak igrali su 1:1.

U večernjem terminu (21.00) sastaju se šampion Partizan i Hajduk, dok se u nedelju igra derbi kola Radnički KG - Crvena zvezda. Kolo će zatvoriti duel Vojvodine i Jagodine.

Prvi gol u petom kolu postignut je u Novom Pazaru. Istoimeni domaćin poveo je protiv subotičkog Spartaka pogotkom Darija Damjanovića iz penala u šestom minutu. Pet minuta pre kraja Despotović je doneo prvi bod "golubovima" u sezoni.

Samo minut kasnije zatresla se mreža i u Užicu. Sloboda je povela protiv OFK Beograda golom Brazilca Tijaga Galvaa da Silve u sedmom minutu. Međutim, već u 14. minutu "romantičari" su izjednačili preko Ivice Jovanovića. Već 15 minuta kasnije gosti su preokrenuli, a strelac je ponovo bio Jovanović.

Domaći tim se nije predao, preuzeo je inicijativu i pet minuta pre poluvremena izjednačio na 2:2. Četvrti gol u Užicu postigao je Predrag Ranđelović. Već na startu drugog dela usledio je novi preokret, ponovo je strelac bio Galvao za 3:2. Pola sata kasnije domaćin je povećao prednost golom Bojana Beljića, a poraz OKF-a ublažio je Vladimir Tufegdžić u finišu meča.

Na startu drugog poluvremena postignut je gol na još jednom meču, Slavko Perović doneo je prednost Radu u 48. minutu protiv BSK-a. Potom su Luka i Pršo dokrajčili goste.

Pauza u prvenstvo nije poremetila ni iznenađenje sezone Donji Srem koji je preko Ognjena Damjanovića poveo u Ivanjici protiv Javora u 59. minutu. Junak Niša na renoviranom "Čairu" postao je Dušan Kolarević koji je u 86. minutu udarcem sa 20 metara doneo pobedu Radničkom nad Smederevom od 1:0.