Subota, 15.09.2012.

14:43

PL: Novi poraz Rubina

Fudbaleri Rubina iz Kazanja izgubili su od Lokomotive u Moskvi rezultatom 1:0 u derbiju osmog kola ruske Premijer lige.

Jedini strelac na utakmici bio je Dmitrij Tarasov posle asistencije hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke u 52. minutu. Moskovljane trenira doskorašnji selektor Hrvatske Slaven Bilić.

To je Partizanovom protivniku u Ligi Evrope drugi uzastopni poraz u domaćem šampionatu nakon što je izgubio i od Tereka u prethodnom kolu.

Rubin je čitavo drugo poluvreme imao igrača manje, pošto je argentinski defanzivac Kristijan Ansaldi dobio drugi žuti karton.

Za gostujući tim su igrali Rižnikov, Sesar Navas, Kuzmin, Kristijan Ansaldi, Markano, Eremenko, Rjazantesev, Karlos Eduardo (46. Šaronov), Načo, Kasaev (58. Karadeniz), Djadjun (46. Rondon).

Posle nepotpunog osmog kola, ekipa iz Kazanja nalazi se na osmom mestu na tabeli sa 12 bodova. Lider je Terek koji je u petak uveče iznenadio branioca titule Zenit iz Sankt Peterburga.