Utorak, 11.09.2012.

21:24

U Briselu i Glazgovu po 1:1

Srbija je deklasirala Vels 6:1, u druga dva meča u Grupi A kvalifikacija za Mundijala 2014. viđeni su remiji.

Hrvatska je u Briselu povela preko Ivana Perišića već u šestom minutu, ali je u finišu poluvremena izjednačio Žile, a oba tima kao i Srbij imaju po četiri boda.

Skoro identičan scenario je bio i u Glazgovu, Makedonija je pomalo neočekivano povela protiv Škotske golom Nikolčea Noveskog, ali je Keni Miler izjednačio dva minuta pre poluvremena. Makedonci su osvojili prvi, a Škoti drugi bod.

Vrlo rano Hrvati su poveli u Briselu, bukvalno iz prve akcije. Mandžukić je pobegao odbrani domaćina na desnom krilu i ubacio loptu u kazneni prstor. Štoperi Belgije su reagovali ispred Jelavića, ali je loptu na 12 metara dočekao Perišić koji ju je zakucao u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije Belgija je bila blizu izjednačenja, ali je posle dodavanja Vertongena Benteka umesto da šutira, sam na pet metara pokušao da proigra Vitsela u sredini, pa je šansa propala.

Belgijanci su nastavili da pritiskaju Hrvate koji su se opredelili na kontre, da bi u poslednjih 15 minuta umirili tempo domaćina.

Međutim, u drugom minutu sudijske nadoknade poluvremena Belgija je izjednačila. Posle kornera lopta se odbila na 18 metara do Žilea koji je iz prve zakucao za 1:1. Hrvatska je imala sjajnu šansu za pobedu, ali je Domagoj Vida sam na drugoj stativi promašio skoro prazan gol u nadoknadi vremena.

Makedonci su u Glazgovu poveli nakon sjajne akcije posle kornera po levoj strani, gde je na kraju Ivan Tričkovski pronašao usamljenog Noveskog koji je uklizao i zatresao mrežu.

I Škoti su do gola stigli posle odlične timske akcije. Loptu je u prazan prostor dobio Meki koji je nesebično na drugoj stativi pronašao Kenija Milera za 1:1.