Subota, 08.09.2012.

20:07

Mlade Amerikanke šampionke sveta

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država šampion je sveta u uzrastu do 20 godina.

Amerikanke su u finalu Mundijala u Japanu savladale selekciju Nemačke sa 1:0 (1:0).

Titulu svetskog šampiona SAD-u je donela Kalija Ohai golom u poslednjem minutu prvog poluvremena, na asistenciju Kristal Dan. Zanimljivo je da je to jedini gol koji je Nemačka primila na šampionatu. Nemice su tako propustile priliku da postanu prva ekipa u istoriji fudbalskih prvenstava u tom uzrastu koja je osvajala titule u nizu.

SAD je treći put šampion sveta u U20 konkurenciji, bronzu u Tokiju osvojile su domaće fudbalerke Japana koje su sa 2:1 (1:0) savladale Nigeriju.

Golove za Japan postigle su Joko Tanaka i Asuka Nišikava, dok je jedini pogodak za Nigeriju postigla Desire Oparanozie.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je Dženifer Marožan iz Nemačke, najbolji strelac sa sedam golova je fudbalerka Sverne Koreje Kim Un Hva.