Ponedeljak, 14.05.2012.

11:13

Monpeljeu potreban još bod

Golom Fane u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena Monpelje je savladao Lil i kolo pre kraja sezone ima bod prednosti u odnosu na PSŽ.

Parižani su bili ubedljivi u duelu sa Renom, Nene je postigao tri gola a ubedljiva pobeda dovoljna je samo za nadu.

Monpelje u poslednjem kolu gostuje Okseru koji je već ispao u drugu ligu i ekipi koja je odigrala odličnu sezonu potreban je bod za prvu titulu u istoriji kluba. Ako klub sa juga Francuske ne osvoji ni bod, Pari Sen Žermenu će biti potrebna pobeda u Lorijenu za slavlje.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade na La Mosonu Žiru je sjajno istrčao kontru a Fana iskoristio dodavanje za jedini gol na utakmici. Tim pogotkom prošlogodišnji prvak, Lil, definitivno je ostao bez izgleda da odbrani titulu.

Parižani su zahvaljujući sjajnom Brazilcu Neneu lako savladali Ren iako je prvo poluvreme završeno bez golova.

Okser je porazom u Marseju napustio elitno takmičenje prvi put posle tri decenije.

Poslednje kolo doneće i potpunu dramu u borbi za opstanak jer se traže još dva putnika u niži rang a ugroženi su Lorijen sa 39 bodova, Nica (39), Sošo (39), Kaen (38), Ažaksjo (38), Brest (38) i Dižon (36).

Monpelje, klub osnovan 1974. godine, ima priliku da postane jubilarni trideseti klub na listi prvaka Francuske od osnivanja prve lige, 1894. godine.

rezultati 37. kola: Monpelje - Lil 1:0, PSŽ - Ren 3:0, Bordo - Lorijen 1:0, Ažaksjo - Lion 1:1, Marsej - Okser 3:0, Nansi - Sent Etjen 3:2, Kaen - Sošo 1:3, Brest - Valensijen 1:0, Dižon - Tuluz 1:1, Nica - Evijan 1:1

tabela: Monpelje 79, PSŽ 76, Lil 71, Lion 61, Ren 57, Sent Etjen 57, Bordo 56, Tuluz 56, Evijan 50...