Ponedeljak, 30.04.2012.

17:03

Poraz i štrajk Nišlija u Kraljevu

Poraz niškog Radničkog u Kraljevu najbitniji je rezultat 27. kola Prve lige Srbije.

Sloga je savladala lidera rezultatom 1:0 i zadržala izglede da se plasira u najviši rang takmičenja prvi put u klupskoj istoriji.

Pobednički gol postigao je Boban Dmitrović sa bele tačke u 89. minutu. Meč u Kraljevu počeo je na neobičan način, jer su igrači Radničkog sedeli ceo minut u znak protesta jer već mesecima nisu dobili plate.

U drugom meču odigranom u nedelju Kolubara i Bežanija igrali su bez golova.

U subotu je Donji Srem dobio lokalni derbi sa Inđijom i tako se približio liderima na samo dva boda, sedam kola pre kraja.

Napredak je posle diplomatske pobede u borbi za domaćinstvo finala kupa neočekivano zastao u Mladenovcu, gde je pala skoro polovina golova u 27. kolu (5 od 12). Mladenovčani su tom pobedom napravili veliki korak ka opstanku.

Poraze Kruševljana i Inđije iskoristio je Teleoptik, koji se pobedom u gradskom derbiju nad Čukaričkim popeo na poziciju četiri.

S obzirom na malu bodovnu razliku praktično svi klubovi u ligi igraju za promociju ili opstanak.