Nedelja, 29.04.2012.

17:29

Juve čuva vrh, gužva u borbi za LŠ

Fudbaleri Milana i Juventusa zabeležili su sigurne pobede na gostovanjima u 35. kolu Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

’Stara dama’ bila je bolja od Novare sa 4:0, dok je Milan u Sijeni slavio sa 4:1. Srpski fudbaler Nenad Tomović postigao je počasni gol za Leče u porazu od Parme 2:1, a istim rezultatom Inter je kod kuće dobio Čezenu.

Atalanta je bila bolja od Fiorentine 2:0, Bolonja je savladala Đenou 3:2, a od 20.45h u derbiju kola sastaju se Udineze i Lacio.

Na veoma nezgodnom gostovanju u Sijeni proradio je tandem Kasano-Ibrahimović.

Upravo je Kasano posle velike greške našeg golmana Brkića doveo ’roso-nere’ u vođstvo u 26. minutu, a nedugo zatim isti fudbaler asistirao je Ibrahimoviću, koji je namestio loptu i levom nogom je smestio u gornji desni ugao.

Neizvesnost je doneo Bogdani u 83. minutu, ali je Nočerino u 90. minutu rešio sve dileme u vezi sa pobednikom, da bi u četvrtom minutu nadoknade Ibrahimović ponovo postigao gol za ubedljivih 4:1.

Juve je protiv Novare došao u vođstvo fantastičnim pogotkom Mirka Vučinića, koji je u 16. minutu posle centaršuta Pirla maestralnim drop-kikom poslao loptu od prečke u gol.

Do kraja poluvremena Borijelo je duplirao prednost gostiju lepim pogotkom glavom, a u drugom poluvremenu Vidal i Vučinić overili su 21. ligaški trijumf tima iz Torina.

Srpski fudbaler Ivan Radovanović igrao je od 67. minuta za domaću ekipu, a Dejana Stankovića nije bilo u ekipi Intera, koji je jedva savladao poslednjeplasiranu Čezenu golom Zaratea u 72. minutu.

Đenoa i Leče zabeležili su poraze i nastavljaju grčevitu borbu za opstanak, a Atalanta je golovima Denisa i Bonaventure dobila Fiorentinu, za koju je Matija Nastasić igrao ceo meč, dok je Adem Ljajić zamenjen u 56. minutu.

U poslednjem meču kola Udineze je na svom „Friuliju“ pobedio Lacio sa 2:0, a odlučujući gol postigao je 34-godišnji Antonio di Natale posle centaršuta Mauricija Domicija. To je 21. ligaški gol Di Natalea ove sezone. U trećem minutu nadoknade Perejra je potvrdio trijumf 'zebri', a srpski fudbaler Dušan Basta odigrao je ceo meč za domaći tim.

Trijumf Udinezea do tačke ključanja zakuvao je situaciju u borbi za Ligu šampiona, pošto Napoli, Lacio, Inter i Udineze sada imaju po 55 bodova na pozicijama 3-6.