Ponedeljak, 09.04.2012.

17:53

PL: Agonija Spursa, Njukasl pred LŠ

Fudbaleri Totenhema nastavili su sa očajnim igrama i rezultatima, pa su izgubili poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Totenhem je na svom terenu neočekivano poražen od Noriča 2:1, pa se Njukasl pobedom nad Boltonom 2:0 izjednačio sa “pevcima” po broju bodova.

Ubedljivu pobedu ostvario je Everton, sa 4:0 nad Sanderlendom, pa “karamele” na sedmom mestu imaju četiri boda više od Liverpula koji igra u utorak. U ćetvrtom meču dana Aston Vila i Stouk su remizirali 1:1.

Iako sa kombinovanim timom, Norič je sjajno odigrao u severnom Londonu. Gosti su poveli već u 13. minutu golom Entonija Pikingtona posle karambola u kaznenom prostoru, da bi dvadesetak minuta kasnije, nakon što su oštećeni za čist penal, primili gol iz kontre.

Nadu Totenhemu vratio je Džermejn Defo koji je dobio sjajan pas od Džejka Livermorai lobovao Rudija. Iako su Spursi imali terensku inicijativu, veći deo meča deloveli su bezidejno.

Polovinom drugog dela ipak su imali šansu da povedu, ali je sjajan potez i šut Gereta Bejla završio na prečki. Za ovaj promašaj brzo su kažnjeni, a novu prednost, i kako se na kraju ispostavili pobedu Noriču doneo je Eliot Benet.

On je dobio loptu ispred kaznenog prostora, namestio se i sjajnom dijagonalom loptu poslao pored desne stative, dok je Bred Fridel pogledom pratio njen let.

Za razliku od Totenhema, Njukasl je nastavio sa briljantnim igrama koje donose i rezultate. "Svrake" su nadigrale Bolton i petom uzastopnom pobedom izjednačile se sa timom iz Londona na deobi četvrtog mesta.

Ipak, Njukasl je skoro 75 minuta lomio otpor gostiju koji se bore za opstanak. Tek u 73. minutu Hatem Ben Arfa je uspeo da savlada Bogdana sjajnom solo akcijom pretrčavši celu odbranu tima sa "Riboka".

Deset minuta kasnije pobedu Njukasla potvrdio je Papis Demba Sise koji je na asistenciju Šole Ameobija postigao deseti gol u sezoni.

Da nije slučajno ispred velikog gradskog rivala, Everton je potrvdio sjajnom igrom protiv Sanderlenda. Iako su gosti odolevali 52. minuta, sa "Gudisona" su ispraćeni sa četiri gola. Led je probio Magaj Gej koji je odbijenu loptu posle voleja Osmana ubacio u mrežu za svoj prvi gol u dresu Evertona.

Nakon dvadesetak minuta pauze usledilo je furioznih pet minuta "karamela" tokom kojih su domaći navijači videli tri gola. Prvo je u 75. minutu Stiven Pienar sjajnim udarcem iskosa sa leve strane loptu poslao u gornji desni ugao, a onda je 60 sekundi kasnije Leon Osman bukvalno "iskopirao" gol Južnoafrikanca.

Seriju je završio rezrvista Viktor Aničebi koji je tri minuta po ulasku na teren odbijenu loptu od defanzivca gostiju ubacio u mrežu i peti meč za redom postigao gol kao rezerva.

Pobednika nije bilo u Birmingemu gde su Vila i Stouk igrali 1:1. Aston Vili je to čak 14. nerešeni ishod u sezoni i ona se nalazi na 15. mestu na tabeli sa 35 podova dok je Stouk na bezbednoj 12 poziciji sa sedam bodova više.

Fudbaleri iz Birmingema poveli su u 32. minutu kada je Austrijanac Andreas Vajman posle dobre kombinacije sa Stivenom Ajrlandom prezicnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu.

U meču bez mnogo prilika, Stouk je uspeo da izjednači preko odbrambenog igrača Roberta Huta koji je u 71. minutu posle kornera sproveo glavom loptu u mrežu.

U poslednjem meču dana Čelsi ponovo nije uspeo da slavi u londonskom derbiju. Osam minuta pre kraja Fulam je stigao do 1:1 na "Krejven Kotidžu". Čelsi je tako propustio šansu da bude na deobi četvrtog mesta sa Totenhemom i Njukaslom.