Sreda, 14.03.2012.

13:59

Prva prolećna pobeda Partizana

Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd na Karaburmi sa 2:1, u najzanimljivijem meču 18. kola Jelen Superlige.

Crno-beli su tako nakon dva remija zabeležili prvi trijumf u prolećnom delu šampionata, a prvu zvaničnu pobedu na klupi ostvario je i trener Avram Grant.

"Crno-beli" su poveli u 28. minutu golom Tomića, izjednačio je Batioha u 42. a konačan rezultat postavio je Ivanov dva minuta kasnije. Neugodan niz od dva prolećna remija prekinula je i Vojvodina koja je na teškom gostovanju pobedila Novi Pazar sa 2:1.

Radnički je takođe došao do prve pobede u nastavku šampionata pošto je u Kragujevcu bio bolji od Javora sa 2:0. U ostalim duelima BSK je pobedio Borac u Čačku sa 2:0, Metalac i Spartak igrali su u Lučanima bez golova, a Rad je slavio u Užicu protiv Slobode sa 2:0.

Na stadionu na Karaburmi nema mnogo navijača, u većini su pristalice "crno-belih", koje su pred početak utakmice pružile podršku bivšem treneru Aleksandru Stanojeviću.

U odnosu na utakmicu protiv Slobode, Avram Gran je napravio nekoliko promena. Na levom beku igrao je Volkov umesto povređenog Lazevskog, umesto Smiljanića na sredini terena je bio Kamara, a nije bilo ni Saše Ilića koga je zamenio Lamin Dijara.

Već u prvih pet minuta dva pokušaja imao je Nemanja Tomić. Prvi je bio mnogo opasniji kada je dobio odličan pas od Lazara Markovića. Partizan je u prvih 15 minuta dominirao, jedan solidan pokušaj imao je Vukić, pre toga i Ivanov nakon kornera, a u 15. i 16. minutu OFK je pokazao da se neće samo braniti pošto je imao dva opasna napada.

Nemanja Tomić bio je najopasniji igrač crno-belih u prvom delu, a posle nekoliko neuspešnih pokušaja u 28. minutu je iz prekida doveo svoj tim do prednosti. Golman OFK Beograda zakačio je loptu, ali ona se od stative odbila u gol. Međutim, domaćin se nije predavao i stigao je do izjednačenja u 42. minutu.

Strelac je bio Batioha posle centaršuta sa desne strane i odličnog udarca glavom. Na poluvreme se ipka otišlo vođstvo Partizana. Posle kratke kombinacije iz kornera, Kamara je centrirao na drugu stativu, a tamo je najviši u soku bio Ivanov koji je tako postigao svoj drugi gol u crno-belom dresu.

Do kraja poluvremena igrači OFK Beograda tražili su od sudije penal zbog starta Lazara Markovića, ali posle 45 minuta ipak je ostalo 1:2.

Drugo poluvreme počelo je sa znatno manje sadžraja od prvog, Partizan je i dalje imao inicijativu, ali nije stvarao prilike. Najbolju šansu imali su domaći u 70. minutu, kada je Stjković odlično odbranio udarac Purovića glavom sa pet metara. Minut kasnije golman crno-belih je ponovo bio na iskušenjima, ali je ponovo uspeo da zaustavi pokušaj Nikolića sa distance.

U nastavku meča nije bilo nogo uzbuđenja iako je rezultat bio 'otvoren'. Avram Gran je u poslednjih 20-ak minuta ušao sa samo jednim špicom pošto je Milan Smiljanić zamenio Lazara Markovića, a na drugoj strani trener OFK Beograda Babić je umesto Purovića ubacio Milića.

Na kraju, crno-beli su zabeležili izuzetno važnu pobedu koja im osigurava barem šest bodova više nakon ovog kola.

Veoma važan tijumf pred 10.000 navijača u Novom Pazaru ostvarila je Vojvodina, takođe sa 2:1 (2:1). Domaćin je nošen fanatičnom podrškom sa tribina, uz mnogo pirotehnike, ali bez nacionalističkih ispada poveo preko Rašcića, ali su Škuletić i Mitošević preokrenuli rezultat.

Pre meča jedan topovski udar eksplodirao je u blizini golmana Novosađana Nemanje Supića. U prvi mah učinilo se da je povređen, ali sve je bilo u redu, on je zauzeo svoje mesto među stativama, a u finišu meča sa jednom sjajnom intervencijom sačuvao pobedu .

Rad je iznenadio Slobodu u Užicu i došao do pobede od 2:0 (0:0), isto kao i BSK protiv Borca u Čačku 2:0 (0:0). Jagodina je slavila u Kuli 2:0 (2:0), a Radnički iz Kragujevca na stadionu "Čika Dači" bio je bolji od Javora sa 2:0 (1:0).

Crvena zvezda je u poslednjem meču kola savladala Smederevo sa 4:0.