Sreda, 11.01.2012.

22:43

Totenhem pobedom stigao Junajted

Fudbaleri Totenhema pobedili su Everton na Vajt Hart Lejnu sa 2:0 (1:0) u zaostalom meču prvog kola engleske Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Vodeći gol za ’Pevce’ postigao je Aron Lenon u 35. minutu, a konačni rezultat postavio je Benoa Asu-Ekoto u 63. minutu.

Ekipa Harija Rednapa tako je ostvarila 14. ligaški trijumf i sada deli drugug poziciju na tabeli sa Mančester junajtedom. ’Karamele’ posle desetog poraza ostaju na 11. mestu na tabeli.

Totenhem je tokom celog meča bio neuporedivo bolja ekipa, stvorio je više prilika i zasluženo je slavio.

Domaći tim do prednosti je došao u 35. minutu – Asu-Ekoto uputio je dugačku dijagonalu na desnu stranu, Aron Lenon je prevario Bejnsa, a zatim je utrčao u šesnaesterac i plasirao loptu ispod Distana pored nemoćnog Tima Hauarda.

Asu-Ekoto sredinom drugog poluvremena rešava pitanje pobednika – kamerunski levi bek prihvatio je loptu na 30-ak metara od gola, uputio je udarac, a lopta je uz odbitak od Kejhila završila u gornjem levom uglu.

1. Mančester siti 20 15 3 2 56:16 48
2. Mančester junajted 20 14 3 3 49:20 45
3. Totenhem 20 14 3 3 38:20 45
4. Čelsi 20 11 4 5 39:25 37
5. Arsenal 20 11 3 6 36:28 36
6. Liverpul 20 9 7 4 24:18 34
7. Njukasl 20 9 6 5 29:25 33
8. Stouk 20 8 5 7 22:31 29