Sreda, 04.01.2012.

23:01

PL: Ba i Kabaje srušili Junajted

Fudbaleri Njukasla pobedili su Mančester junajted sa 3:0 na svom terenu, a Bolton je dobio Everton u gostima 2:1 u mečevima 20. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Demba Ba i Joan Kabaje su prelepim golovima obezbedili trijumf Njukaslu, a Džons je u završnici dao autogol.

Meč na Sport Direkt areni prvi je ove sezone u kojem Junajted nije postigao gol, a to je 'Đavolima' drugi poraz u nizu. Na Gudisonu je Everton poveo na neverovatan način, pogotkom golmana Tima Hauarda, ali Bolton je preokrenuo i pobegao sa dna tabele.

Njukasl je bolje počeo meč i stvorio je dve šanse u prvih nekoliko minuta – prvi put je Ba promašio loptu, a zatim je udarac Kabajea odbranio Danac Lindegard, koji je zamenio De Heu na golu gostiju.

Međutim, Junajted je od tada preuzeo inicijativu – u 11. minutu Krul je odbranio udarac Nanija, a zatim se lopta posle pokušaja Berbatova glavom odbila od Santona i završila na stativi Njukaslovog gola.

Posle 15-ak minuta bolje igre Mančestera domaći tim se polako konsoliduje i u 33. minutu stiže do vođstva – Krul je degažirao loptu, Ameobi je nadskočio Džonsa i spustio loptu do Dembe Be, a napadač Njukasla fantastičnim udarcem ’iz prve’ pogađa desni ugao gola gostiju – 15. pogodak u sezoni za Senegalca i 1:0 za ’svrake’.

Do kraja poluvremena nije bilo prilika, a Njukasl već u 47. minutu duplira prednost. Ba je fauliran na 30-ak metara od gola, a 25-godišnji Joan Kabaje savršeno je izveo slobodni udarac poslavši loptu od prečke u gol.

Usledio je veliki piritsak Junajteda, a pravo je čudo kako gosti nisu dali gol posle udarca Runija, koji je Simpson izbio sa gol linije.

Ekipa Alana Pardjua izdržala je nalet ’Đavola’ i ponovo uspostavila ravnopravnu igru, da bi u 90. minutu došla i do ubedljive pboede nakon nesporazuma Džonsa i Lindegarda i autogola letošnjeg pojačanja iz Blekburna.

To je drugi uzastopni poraz Junajteda, koji sada zaostaje tri boda za Sitijem.

Na Gudisonu je Everton na nesvakidašnji način došao do vođstva u 63. minutu – golman Tim Hauard je malo istrčao kako bi ispucao loptu, a ona je pala na ivicu kaznenog prostora, a zatim je čudno odskočila i savladala golmana Bogdana.

Samio četiri minuta kasnije bivši fudbaler Liverpula David N’Gog prevario je Hejtingu i izjednačio je rezultat, a petu ligašku pobedu Boltonu doneo je Gari Kejhil u 78. minutu.