Nedelja, 11.12.2011.

21:08

Poraz Atletika, kiks Malage

U mečevima odigarnim u nedelju u španskoj ligi Hetafe je pobedio Granadu 1:0, dok je Malaga na domaćem terenu osvojila samo bod u duelu sa Osasunom, 1:1.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Hetafe se četvrtom pobedom ove sezone udaljio od zone ispadanja, a favorizovana Malaga nije uspela da zabeleži pun pogodak protiv neugodnog rivala iz Pamplone, pa je sada udaljena pet bodova od Levantea na četvrtoj poziciji Primere, koja vodi u kvalifikakcije za Ligu šampiona.

Saragosa se još jednom osramotila pred domaćim navijačima izgubivši od Majorke sa 1:0 i nakon devetog prvenstvenog neuspeha najozbiljniji je kandidat za prelazak u niži rang.

Ranije danas Sporting Hihon je napravio podvig osvojivši dragocena tri boda u borbi za opstanak na gostujućem terenu protiv Rajo Valjekana (3:1), dok je Viljareal razočarao remijem kod kuće u duelu protiv Sosijedada (1:1) i dospeo na korak od opasne zone.

Uzbudljivo je bilo u Bilbaou gde je Santander poveo u 80. minutu golom Aurteneca, ali je Gonazels golom u poslednjim trenucima meča doneo bod Baskijcima.

U poslednjoj utakmici 15. kola postignuto je najviše golova - šest. Esapanjol je na "Monžuiku" posle samo 19 minuta igre vodio sa 3:0 protiv madridskog Atletika. Falkao je u 32. minutu smanjio na 3:1, a do kraja meča Garsija postiže još jedan gol za Espanjol, dok Turan postavlja konačan rezulta 4:2 u 83. minutu.