Nedelja, 11.12.2011.

21:05

PL: Eterington zaustavio Totenhem

Golovima veziste Metjua Eteringtona Stouk siti je na "Britanija" stadionu pobedio Totenhem sa 2:1 (2:0) i naneo mu prvi poraz posle 104 dana.

Totehnem je poslednji put u Premijer ligi poražen 28. avgusta, a Stouk je zabeležio i treću pobedu u nizu, dok je Eterington postigao svoje prve golove ove sezone.

Stouk je poveo u 13. minutu kada je Volters pronašao Krauča koji je progirao Eteringtona za 1:0.

Dva minuta pre odlaska na odmor Šoton je loptu iz auta ubacio u šesnaesterac gostiju, najvišu u skoku na prvoj stativi je bio Volters, a zatim je na "drugoj" stativi Eternigton uspeo da drugi put savlada Breda Fridela.

Između dva gola Stouka Totenhem je napadao, stvarao šanse, ali je Sorensen ostao nesavaladan. Prilike da postignu gol propustili Džermejn Defo, Luka Modrić i Skot Parker.

Gosti gol postižu posle opravdano dosuđenog penala kada je Šoukrus faulirao Luku Modrića. Precizan je sa bele tačke bio Emanuela Adebajor u 62. minutu. Sudija Kris Foj je mogao da dosudi još jedan jedanaesterac za Totenhem pošto je Šoukrus na gol liniji namerno igrao ramenom i tako verovatno sprečio siguran gol gostiju.

Ipak gosti su u 82. minutu ostali sa igračem manje na terenu pošto je isključen Kabul posle drugog žutog kartona i nisu uspeli da postignu izjednačujući gol. Totenhem je imao čak deset udarac u okvir gola Sorensena i 63% poseda lopta.

U derbiju 15. kola Premijer lige u ponedeljak Mančester siti gostuje Čelsiju na "Stamford Bridžu".