Nedelja, 11.12.2011.

18:40

Kašiva posle penala u polufinalu

Šampion Japana Kašiva Rejsol plasirao se u polufinale Svetskog prvenstva za klubove pošto je pobedio meksički Monterej posle boljeg izvođenja penala (4:3).

Kašiva je povela golom Domingesa u 53. minutu, ali su Meksinkanci izjednačili samo pet minuta kasnije preko Suaza.

Do kraja regularnog dela utakmice nije bilo golova, a zanimljivo je treneri nisu napravili nijednu izmenu. Ni u dodatnih pola sata igre nije bilo golova pa su penali odlučivali ko će u polufinale.

Golove za Kašivu sa bele tačke redom su pogađali Dominges, Vagner, Kurisava i Hajaši, dok su golove za Monterej postigli Suazo, Ajovi i Delgado.

Golman japanske ekipe Takanori Sugeno odbranio je jedan penal Orozku, a čuvar mreže Montereja Honaton Orozko izveo je penal za svoj tim i pogodio stativu.

Kašiva će u sredu 14. decembra u polufinalu igrati protiv šampiona Brazila Santosa.

U drugom polufinalu u četvrtak će se sastati prvak Evrope Barselona i katarski Al Sad koji je pobedio tunižanski Esperansu sa 2:1.

Više o Svetskom klupskom prvenstvu možete da pročitate u našoj rubrici ‘Teme’.