Nedelja, 11.12.2011.

17:59

Bajern preokrenuo, kiks Borusije

Borusija iz Dormtunda nije uspela da pobedio Kajzerslautern u prvoj utakmici 16. kola Bundeslige odigranoj u nedelju. Na Signal Iduna Parku bilo je 1:1 (1:0).

Šampion Nemačke je poveo golom Japanca Šinđija Kagave u 27. minutu, ali je turski fudbaler Olčaj Sahan efektnim golom u 60. minutu doneo bod gostima

U derbiju kola minhenski Bajern je posle preokreta pobedio Štutgart u gostima. "Švabe su povele već u šest minutu posle akcije u kojoj je asistent bio Harnik, a strelac Genter.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović je ceo meč posmatrao sa klupe. Bajern posle početnog vođstva domaćeg tima brzo dolazi do izjednačenja. Rafinja je centrirao, a Gomes u 12. minutu postiže svoj prvi gol na meču, svoj 22. ove sezone.

Molinaro je za samo šest minuta dobio dva žuta kartona pa je posle sam pola igre mora da napusti teren. Bavarci su sat vremena imali brojčanu prednost na terenu, a gol za pobedu postiže Gomes u 57. minutu u akciji u kojoj su učestvovali Filip Lam i Tomas Miler.

Bajern je ovom pobedom ostao usamljen na prvom mestu na tabeli Bundeslige sa tri boda prednosti u odnosu na Borusiju i Šalke.