Subota, 10.12.2011.

21:23

Liga 1: PSŽ slavio u Sošou

Fudbaleri Pari sen Žermena pobedili su na gostovanju ekipu Sošoa sa 1:0 u 17. kolu prvenstva Francuske.

‘Sveci’ sada ponovo dele prvo mesto na tabeli sa Monpeljeom, koji je minimalnim rezultatom izgubio od domaćeg Valensijena.

Jedini pogodak na utakmici u Sošou postigao je napadač Kevin Gameiro u 20. minutu, a srpski fudbaler Milan Biševac odigrao je ceo meč za PSŽ.

Ekipa Monpeljea je u Valensijenu doživela prvi poraz u poslednjih devet prvenstvenih utakmica. Domaćinu će ova pobeda mnogo značiti u borbi za opstanak u elitnom društvu. Tri boda Valensijenu doneo je alžirski internacionalac Fued Kadir pogotkom u 46. minutu.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Pavle Ninkov odigrao je celu utakmicu za Tuluz, koji je pogotkom Buluta u 90. minutu dobio Evijan.

Fudbaleri Rena razočarali su navijače na svom stadionu, pošto su odigrali samo 1:1 protiv Bresta, dok je Sent Etjen pobedom od 2:0 nad gostujućim Kaenom najavio borbu za mesto pri vrhu tabele.