Subota, 10.12.2011.

20:27

Klose spasao Lacio, Inter dobio

Fudbaleri Lacija, Đenoe, Intera i Čezene ostvarili su pobede na gostovanjima u subotnjim mečevima 15. kola Serije A.

U terminu od 20.45h Inter je pobedio Fiorentinu sa 2:0, a Čezena je slavila u Palermu sa 1:0. Prethodno je Lacio pobedio u Lečeu 3:2 golom Miroslava Klosea, dok je Đenoa sa 2:0 slavila u Sijeni.

Nenad Tomović igrao je za Leće u prvom poluvremenu. Željko Brkić stajao je na golu “crno-belih“ iz Sijene, dok je Boško Janković igrao od 72. minuta za goste iz Đenove.

Ovom pobedom na krajnjem jugu Italije ekipa Lacija izbila je, makar do nedelje, na drugo mesto na tabeli i još jednom potvrdila da je ozbiljan konkurent u borbi za titulu.

Domaćin je poveo preko Davide di Mikelea u 12. minutu iz penala, a Klose je izjednačio u 28. Vođstvo gostima doneo je Lorik Cana u 47. minutu, ali je deset minuta kasnije izjednačio je Stefano Ferario u 57. Međutim, u samom finišu meča Klose je svojim drugim golom na meču doneo Laciju osmu pobedu u sezoni.

Đeno je u Lečeu povela u 12. minutu drugog poluvremena kada je Marko Rosi savladao Brkića, a drugi gol srpski reprezentativac primio je u poslednjem minutu meča kada je Rodrigo Palasio zatresao mrežu. Domaći tim samo je dva puta zapretio gostima. Đenoa je sada sedma na tabeli sa 18 bodova, dok je Sijena ostala na 15. mestu.

Inter je na Đuzepe Meaci prelomio meč sa Fiorentinom krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Tada su Nagatomo i Pacini postigli golove za trijumf. Dejan Stanković nije igrao za Inter, Matija Nastasić je za 'violu' odigrao ceo meč, a Adem Ljajić je zamenjen u 65. minutu.

Palermo je izgubio od Čezene golom Mutua, a to je bio prvi poraz Sicilijanaca na svom terenu ove sezone