Pobede Junajteda, Arsenala i L'pula

Fudbaleri Mančester junajteda, Liverpula i Arsenala zabeležili su pobede u subotnjim mečevima 15. kola Premijer lige na kojima nije viđen nijedan remi.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Junajted je bio bolji od Vulverhemtpona sa 4:1, Arsenal je dobio Everton 1:0, a istim rezultatom Liverpul je savladao KPR.

Norič je na svom terenu pobedio Njukasl sa 4:2, Svonsi je dobio Fulam 2:0, a Vigan je slavio protiv VBA na gostovanju sa 2:1. Aston Vila je sa 2:1 pobedila Bolton na Riboku.

Kada je u sezoni 2005/2006. ispao u grupnoj fazi Lige šampiona, Junajted je vezao deset pobeda u svim takmičenjima. Sada je ostvario prvu u meču sa Vulverhemptonom na Old Trafordu.

Domaći tim do vođstva je došao u 17. minutu – Vulvsi nisu uspeli da izbiju loptu posle kornera, a Nani je poveo loptu duž kaznenog prostora i potom je veoma preciznim udarcem po zemlji matirao Henesija.

‘Crveni đavoli’ propustili su jednu priliku preko Džonsa pre nego što su u 27. minutu duplirali prednost preko Vejna Runija. Ovoga puta Nani je bio asistent, a Runi je precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i postigao je svoj prvi gol od sredine decembra.

Iako je Junajted i dalje bio bolji, gosti dolaze do tračka nade početkom drugog poluvremena, kada je Flečer nadskočio Evru posle ubacivanja Džarvisa i savladao De Heu.

Međutim, to je samo bio uvod u nalet Junajteda i nova dva gola u mreži Vulvsa. Oba puta je Valensija nadigrao Vorda na desnom boku i centrirao, prvi put je Nani plasirao loptu u mrežu sa 5m, a drugi put je Runi ‘uhvatio’ poluvolej i tako rešio pitanje pobednika.

Do kraja nije bilo golova i Junajted je ostvario 11. trijumf ove sezone. Nenad Milijaš igrao je od 32. minuta za ‘Vukove’.

Liverpul je bio dominantan u prvom poluvremenu meča na Enflidu sa KPR-om, ali nije uspeo da materijalizuje inicijativu. Najbolje prilike propustili su Rodriges i Suares, a urugvajski napadač konačno je prekinuo golgeterski post početkom drugog dela igre – Čarli Adam je centrirao sa leve strane, a Suares je sa peterca glavom poslao loptu u mrežu.

Veteran Radek Černi, inače treći golman KPR-a koji je među stativama stajao zbog povreda prve dvojice, briljirao je na golu i u drugom poluvremenu zaustavivši udarce Rodrigesa.

‘Crveni’ su do kraja strepeli, ali su uspeli da sačuvaju prednost za sedmu ligašku pobedu.

Arsenal je bio bolji od Evertona tokom najvećeg dela meča, ali u prvom poluvremenu nije došao do vođstva jer su Volkot, Ramzi i Žervinjo propustili izgledne prilike.

‘Tobdžije’ su imali tri dobre šanse i u drugom delu igre, a najbolju šansu za goste propustio je Fil Nevil u 65. minutu. Pet minuta kasnije Arsenal daje gol – Song je bio asistent, a Robin van Persi je fantastičnim volejom upisao svoj 15. pogodak u sezoni.

Svonsi je dobio Fulam, a najzaslužniji za to je golman Vorm, koji je u 87. minutu pri vođstvu 1:0 odbrani penal Dempsiju. Amerikanac je tragičar meča, pošto je postigao autogol u 57. minutu.

Njukasl je upisao drugi uzastopni poraz – ovoga puta ‘svrake’ je nadigrao Norič sa 4:2.