Subota, 10.12.2011.

17:33

Verder i Keln ’gaze’ kod kuće

Verder, Keln i Augsburg slavili su kod kuće, a Hofenhajm na gostovanju, u mečevima 16. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Verder je sa 4:1 deklasirao ekipu Volfsburga, dok je Keln bio još ubedljiviji sa 4:0 protiv ekipe Frajburga.

Menhengladbah je razočarao svoje navijače porazom u Augsburgu 1:0, dok je Vedad Ibišević doneo Hofenhajmu 2:0 u Nirnbergu. Mečevi Majnc – Hamburger SV i Hanover – Bajer završeni su bez golova.

Menhengladbah polako posustaje za liderom Bajernom. Borusija je posle nekoliko sjajnih partija poslednja dva bez pobede, a u subutu je pomalo neočekivano poražena od poslednjeplasiranog tima lige Augsburga. Strelac jedinog gola na meču bio je Kelsen-Braker na startu drugog poluvremena.

Hofenhajm je prekinuo seriju neuspeha i konačno ostvario pobedu. Bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević bio je dvostruki strelac u Nirnbergu koji je četvrtim porazom u poslednjih pet kola stigao na korak od zone ispadanja.

Verder igra toplo-hladno u ovom delu sezone, ali je pobedio treći put u poslednjih pet utakmica. Tim iz Bremena je na svom terenu razbio Volfsburg sa 4:1. Grk Sokratis Papastopulos i Peruanac Klaudio Pisaro su doneli Verderu 2:0 na poluvremenu, što je domaćem timu samo olakšalo nastavak meča. Markus Rozenberg i rezervista Marko Arnautović su povećali na ogromnih 4:0, a poraz Volfsburga ublažio je Šafer u finišu meča.

Keln je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni i sa 4:0 dobio Frajburg za mesto u sredini tabele. Po dva gola za "jarčeve" postigli su Klemens i Lukas Podolski. Klemens je u 20. minutu doneo prednosti domaćima, da bi on i Podolski meč okončali sa tri gola u periodu od 61. do 73. minuta.