Subota, 10.12.2011.

13:05

Partizan ubedljiv, poraz Zvezde

U poslednjem kolu jesenjeg prvenstva viđeno je čak pet pobeda gostujućih ekipa. Na domaćem terenu slavilo je Smederevo, a u Novom Pazaru nije bilo golova.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Partizan je bio ubedljiv u Lučanima protiv Metalca sa 3:0, a Vojvodina je kao gost savladala Crvenu zvezdu sa 2:0.

OFK je u Užicu pobedio Slobodu Point Sevojno sa 2:1, u Borči BSK i Javor odigrali su 1:1. Spartak je u Čačku pobedio Borac sa 1:0. Partizan ima deset bodova više od drugoplasirane Zvezde, Vojvodina je treća sa dva boda manje od "crveno -belih".

U Užicu Popović je doveo OFK u vođstvo sa 1:0, posle greške golmana Božovića. Na 2:0 povisio je isti igrač u 25. minutu, posle sjajnog centaršuta sa desne strane. Popović je sa nekih sedam metara drugi put savladao Božovića.

Sloboda je na 2:1 smanjila u 73. minutu, golom Prtenjaka. OFK je desetak minuta pre kraja ostao sa deset igrača, islključen je Stevanović. U dosadašnjem delu šampionata beogradska ekipa je postigla samo dva gola na gostovanju, oba Crvenoj zvezdi.

Eduardo, koji je pred sam početak meča uvršten u ekipu, umesti bolesnog Šćepovića, sa 18 metara lobom je savladao Kljajića i doveo Partizan u vođstvo na gostovanju Metalcu u Lučanima. Na isteku prvog poluvremena Babović je doveo Partizan do velike prednosti u Lučanima.

Živković je napravio prekršaj nad Eduardom, a Babović je u 42. minutu iz slobodnog udarca sa 22 metra pogodio levi gornji ugao gola Metalca. Na 3:0 povisio je Zvonimir Vukić posle idealnog centaršuta lazevskog s leve strane, samo je kresnuo loptu nogom i savladao domaćeg golmana.

Smederevo je slomilo otpor Kuljana u 53. minutu posle odlične solo akcije Ćerana. Na 2:0 u 68. minutu povećao je isti igrač na povratnu loptu Avramovića. Slična akcija viđena je u 72. minutu, probio se Avramović, a jedan odbrambeni igrač gostiju ubacio je loptu u svoju mrežu.

U 54. minutu Javor je poveo u Borči, gol je postigao Veljović, posle greške golmana BSK-a. Bulatović je doneo izjednačenje Borčancima u 83. minutu. Drugi deo drugog poluvremena gosti su ostali bez Nemanje Vidića, koji je dobio crveni karton.

U 66. minutu Vojvodina je povela na Marakani sa 1:0. Akciju je započeo Abubakar, dodao do Ilića, a ovaj uposlio Steavanovića, koji je imao lak zadatak. Marko Ljubinković87 Stevanović

Spartak Zlatibor voda je do gola došla posle akcije Mirića i Torbice, koji je uposlio Noskovića za 1:0.